REKLAMA

150 osób z gminy Gowarczów będzie mogło skorzystać z darmowych szkoleń [wideo]

W ubiegłym tygodniu w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Gowarczów odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli sołectw dotyczące projektu „NOWA ERA KOMPUTERA – poprawa umiejętności korzystania z internetu, e-usług”, na który trwają już zapisy. Z darmowych szkoleń komputerowych skorzysta 150 mieszkańców gminy. 

REKLAMA

O projekcie opowiadali koordynatorzy i prowadzący szkolenia. Na bezpłatne zajęcia zapisywać się mogą wszyscy chętni mieszkańcy z terenu gminy Gowarczów, którzy ukończyli 25 rok życia. Ten innowacyjny w regionie projekt zakłada cykl spotkań w 12 osobowych grupach. Uczestnicy mogą wybierać z szerokiej gamy tematów szkoleń. Z oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy poszerzając wiedzę z zakresu marketingu w sieci, prowadzeniu bloga czy strony – to szkolenia: Mój biznes w sieci, Tworzę własną stronę internetową, rodzice i opiekunowie chcący zapewnić bezpieczne korzystanie z internetu swoim pociechom i poznać możliwości kontroli młodych w sieci (szkolenie: Rodzice w sieci), seniorzy oraz osoby, które nie miały styczności z komputerem i internetem (szkolenie: Internet dla seniora), rolnicy, których interesuje tematyka stron branżowych, dotacyjnych, e-KRUSu (szkolenie: Rolnik w sieci), wszyscy korzystający bądź chcący korzystać z bezpiecznej e-administacji czyli elektronicznej bankowości, profilu zaufanego e-PUAP itp. (szkolenie: Moje finanse i transakcje w sieci), czy każdy kto chciałby poznać legalne źródła multimediów i zapoznać się z tematyka prawa autorskiego, ciekawymi aplikacjami (szkolenie: Kultura w sieci).

REKLAMA

Każdy temat obejmuje cztery spotkania po cztery godziny dydaktyczne w terminie i miejscu dogodnym dla danej grupy. Również poziom zaawansowania dostosowany będzie do potrzeb – zgłaszać się więc mogą zarówno osoby, które chcą poszerzyć wiedzę z danej tematyki, jak i laicy dla których będzie to zupełna nowość. Wszyscy uczestnicy szkoleń będą mieli zapewnione autonomiczne stanowiska pracy, materiały szkoleniowe, dyplomy, pendrive oraz poczęstunek podczas szkoleń, a także możliwość wylosowania nagrody. Z tego, że udało się pozyskać środki na szkolenia zadowolony jest wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha.

Szkolenia rozpoczną się w listopadzie, a zapisy, szczegółowe informacje oraz ankieta z doborem tematu dostępna jest w Urzędzie Gminy Gowarczów (sekretariat II piętro) oraz pod nr telefonu 48 672 40 37.  Ankietę można też pobrać, wydrukować i wypełnioną przynieść do urzędu.

Projekt dofinansowany jest z Funduszów Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *