REKLAMA

3 medale sekcji karate z Niekłania Wielkiego w Kielcach [zdjęcia]

W sobotę w Kielcach odbyło się II Grand Prix Polski Karate Kyokushin, którego organizatorem był Kielecki Klub Karate Kyokushin Chikara wraz z Sport Club Karate Białystok. W zawodach wzięli udział karatecy z sekcji w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW Skarżysko pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego. 

REKLAMA

Sędzią głównym był shihan Piotr Sawicki, mistrz świata z 1997 roku. Wśród gości byli m.in. Tomasz Puzon Yamaki czy Bogdan Wenta. Turniej odbył się podczas Fit Weekendu na Targach Kielce, gdzie równolegle odbywały się Mistrzostwa Polski Muay Thai, Amatorska Liga MMA (o której piszemy TUTAJ), Mistrzostwa Polski Kulturystyki i Fitness, Mistrzostwa Polski Trójboju Siłowego, Mistrzostwa Polski Pole Dance oraz wiele innych atrakcji.

REKLAMA

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim wystartowało 3 zawodników. Po zaciętych i emocjonujących walkach cała trójka zdobyła medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Ola Domagała i Szymon Zych. Ola w finale spotkała się koleżanką klubową ze Skarżyska Wiktorią, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Szymon z kolei w finale spotkał się z zawodnikiem, który we wcześniejszych etapach turnieju wyeliminował dwóch zawodników SKSW. Trzecie miejsce zdobyła Julia Domagała przegrywając nieznacznie w półfinale z bardziej doświadczoną zawodniczką. Team SKSW zdobył 13 medali i zajął 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zwyciężył zespół z Limanowej przed gospodarzami z Kielc.

Zdjęcia (archiwum klubu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *