REKLAMA

Radoszyce: 60 rodzin obdarowano w ramach Szlachetnej Paczki [wideo, zdjęcia]

Wielkim finałem w Hali Sportowej w Radoszycach zakończyła się akcja Szlachetnej Paczki w tej gminie. W tym rejonie obdarowano aż 60 rodzin, ostatnią z nich włączono w wyjątkowych okolicznościach na kilka dni przed finałem. 

REKLAMA

„Bardzo dużo się działo proszę Państwa. Przygotowaliśmy i dostarczyliśmy paczki dla 60 rodzin. W ostatniej chwili na trzy dni przed finałem ze względu na tragedię rodzinną włączyliśmy do systemu jeszcze jedną rodzinę, która znalazła swojego darczyńcę. Razem ze mną w rejonie Radoszyce pracowało nas 21 wolontariuszy. Zajmowaliśmy się 60 rodzinami, dla 23 mieliśmy darczyńców lokalnych, którzy sami dostarczali paczki. Wartość paczek dla 23 rodzin znamy bardzo dokładnie. To jest 88 tysięcy 900 złotych. Pozostałe 37 rodzin miało podarki przygotowane przez Państwo z Krakowa. Wartość tamtych paczek przekracza 300 tysięcy złotych. W sumie nasze rodziny dostały pomoc w wysokości około 400 tysięcy złotych.”  – mówi nam Lidia Wydra, lider rejonu Radoszyce w akcji Szlachetna Paczka.

Z kamerą towarzyszyliśmy darczyńcom związanym z konecką Pływalnią Miejską oraz Konecką Szkołą Pływania. Postanowili oni obdarować samotnie mieszkającego 58-latka z miejscowości Wiosna. Pan Zbyszek jakiś czas temu doznał paraliżu, a kilka miesięcy po tym zdarzeniu na chorobę nowotworową zmarła jego żona. Został sam bez prawa do renty – ZUS nie chce mu takowej przyznać, bo przepracował w swoim życiu o kilka miesięcy za mało. W miesiącach, w których pan Zbyszek  opłaca rachunki na życie pozostaje mu około 160 złotych.

REKLAMA

Pan Zbigniew wraz ze swoimi wolontariuszami i darczyńcami.

Paczki, które otrzymał mieszkaniec Wiosny zawierały wszystkie wskazane przez niego najpotrzebniejsze przedmioty – to żywność, środki czystości, podstawowe ubrania, bielizna. Jest jednak coś czego pan Zbyszek nie dostał, a niezwykle ułatwiłoby jego życie. Chodzi o wózek inwalidzki z napędem elektrycznym. Wolontariusze nie byli w stanie pokryć takiego wydatku.

Stąd też apel: Jeżeli ktoś z Państwa miałby taki wózek używany lub byłby w inny sposób w stanie pomóc panu Zbyszkowi to prosimy o kontakt z naszą redakcją.

Radoszycki finał rozpoczął się o godzinie 15.00. Na początku podziękowano wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym osobom. Warto dodać, że w tym rejonie Szlachetną Paczkę wsparło wiele osób nie będących oficjalnie wolontariuszami – choćby gminni urzędnicy i pracownicy interwencyjni. –„Bardzo się cieszę, bo rok temu inaugurowaliśmy ze Szlachetną Paczką. To sztab ludzi: wolontariuszy, pracowników interwencyjnych by to dopiąć na ostatni guzik. Udało nam się – wszystkie paczki już dotarły do zainteresowanych i możemy się pochwalić sukcesem. Gmina Radoszyce lubi i umie pomagać, to wszyscy wiemy. Umiemy pomagać i pomagamy.” – powiedział nam Michał Pękala, wójt Radoszyc.

Podczas radoszyckiego finału na scenie z koncertem kolęd i pastorałek wystąpiły dzieci z miejscowych szkół podstawowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA