REKLAMA

74 rocznica bitwy pod Trawnikami [zdjęcia]

W sobotę, 1 września odbyła się uroczystość upamiętniająca bitwę stoczoną 74 lata temu pod Trawnikami.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św., którą celebrował ks. kanonik Zbigniew Kołton, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Zaborowicach. Podczas nabożeństwa uczestnicy modlili się w intencji żołnierzy poległych w 1944 roku, którzy szli na pomoc Powstańcom Warszawy, za ich dowódcę Antoniego Hedę „Szarego” oraz za Mariana Stacherę.

REKLAMA

Po mszy św. dzieci z poszczególnych szkół przygotowały patriotyczną część artystyczną. Jak co roku, w obchodach uczestniczyła młodzież szkolna, w tym dzieci ze SP w Zaborowicach, nauczyciele, harcerze, druhowie z OSP Przyłogi ze swoim sztandarem oraz władze samorządowe: wójt Józef Śliz, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Janus, wójt gminy Mniów Mariusz Adamczyk oraz radni i sołtysi.

Jednak najliczniejszą grupą biorącą udział w corocznych uroczystościach w Trawnikach są mieszkańcy gminy Mniów, Stąporków i Smyków, a w szczególności mieszkańcy miejscowości Trawniki.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku. Jak co roku poczęstunek przygotowały gospodynie z Trawnik pod czujnym okiem sołtysa Tomasza Opali oraz wsparciu Urzędu Gminy w Smykowie.

Zdjęcia (UG Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *