REKLAMA

Akcja Znicz 2017: Wiele zdarzeń w powiecie koneckim [wideo]

Kilka wypadków, mnóstwo kolizji i sporo bezmyślności. To bilans świątecznego listopadowego tygodnia na drogach powiatu koneckiego. Podsumowujemy Akcję Znicz 2017. 

REKLAMA

W tym roku funkcjonariusze policji rozpoczęli działania związane z bezpieczeństwem na drogach powiatu koneckiego podczas uroczystości Wszystkich Świętych już w miniony piątek. Zakończyli je zaś niemal dokładnie po tygodniu, w nocy z Zaduszek na piątek 3 listopada. –„Przez te kilka dni na drogę wyjechało 93 policjantów Ruchu Drogowego, ponad 230 policjantów innych służb, oni pełnili służbę zapewniając bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym.” – mówi młodszy aspirant Tomasz Kruszyna z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Tegoroczna Akcja Znicz była mniej spokojna niż ta sprzed dwunastu miesięcy. Najczarniejszym dniem okazał się wtorek poprzedzający dzień Wszystkich Świętych.-„W przeddzień Wszystkich Świętych zdarzyły się cztery wypadki drogowe, dodatkowo osiem kolizji i to była prawie połowa wszystkich zdarzeń przez ten okres.” – tłumaczy Tomasz Kruszyna.

REKLAMA

Łącznie przez cały świąteczny tydzień na terenie powiatu koneckiego doszło do 23 kolizji, 4 wypadków, 4 osoby zostały ranne, zatrzymano też 3 nietrzeźwych kierowców.

Z kolei w całym województwie Świętokrzyskim doszło do 28 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 32 osoby zostały ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 69 nietrzeźwych kierujących.

REKLAMA