REKLAMA

Alarm bombowy w Końskich! Ewakuowano 90 osób. Mamy nowe informacje! [zdjęcia, wideo]

We wtorek ogłoszono alarm bombowy w centrum Końskich. Dużą ilość materiałów wybuchowych ujawniono w mieszkaniu i piwnicy 40-latka. W związku z tym ewakuowano 90 osób. Mamy nowe informacje odnośnie tego co dzieje się przy ulicy Zamkowej od około godziny 17.00. 

REKLAMA

Oficjalnie udało nam się dotrzeć  do informacji, że ewakuowano jeden z budynków wielorodzinnych w związku z prawdopodobieństwem podłożenia ładunku wybuchowego – jak się później okazało nie o ładunek, a o cały składzik materiałów wybuchowych chodziło. Samo zdarzenie miało miejsce w bloku przy ulicy Zamkowej. W mieszkaniu 40-latka z Końskich ujawniono prawdopodobnie materiały wybuchowe – proch, substancje chemiczne, pociski moździerzowe. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna ten nie był wcześniej notowany.

W jaki sposób policjanci dowiedzieli się o składzie? Otóż dzisiaj trafił on do koneckiego szpitala z uszkodzeniem dłoni – twierdził, że zranił się petardą, ale lekarze i funkcjonariusze policji nie dali wiary takim zapewnieniom. Głównie dlatego, że 40-latek był znany lokalnej społeczności jako pasjonat militariów. Po wejściu do jego mieszkania natrafiono na wspomniane materiały pirotechniczne, kolejne odkryto w piwnicy.

REKLAMA

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić może chodzić o bardzo dużą ilość materiałów wybuchowych. Anonimowy mieszkaniec, który tuż po rozpoczęciu akcji znalazł się w tym mieszkaniu, powiedział nam o niezliczonej ilości pocisków i opakowań z obcobrzmiącymi nazwami, które odkryto wewnątrz pomieszczeń.

„Na miejsce w tej chwili podąża oddział saperski. Musieliśmy z uwagi na zagrożenie ewakuować około 90 osób, to mieszkańcy tego bloku. Dla nich Zespół Zarządzania Kryzysowego przygotował na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 specjalne  miejsce, w którym mogą się ogrzać.” – informuje Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie i dodaje –„Mężczyznę zatrzymaliśmy. W najbliższym czasie będziemy ustalać skąd miał niebezpieczne substancje i do jakich celów je wykorzystywał.”. Dodajmy, że za gromadzenie i posiadanie ładunków wybuchowych grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W akcje włączone są różne służby. –„Pracowały trzy zastępy Straży Pożarnej. Ewakuowaliśmy 90 osób ze wszystkich mieszkań w tym bloku. Strażacy pracowali także przy zablokowaniu ulic łączących się z miejscem zagrożenia. W tej chwili wiem, że na miejscu pracują saperzy. Oczekujemy na przyjazd specjalnych jednostek chemików wojskowych, którzy stwierdzą czym w ogóle są znalezione materiały pirotechniczne.” – poinformował nas Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

Na miejscu od razu pojawili się przedstawiciele koneckiej władzy. –„Sztab kryzysowy zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 2, tutaj też każdy mieszkaniec może znaleźć schronienie. Z informacji, które posiadamy wynika jednak, że zdecydowana większość z ewakuowanych znalazła schronienie u swoich znajomych oraz rodziny. Mimo to, tak jak wspomniałem: dopóki nie będzie można wrócić do bloku, do mieszkań to każdy zainteresowany może schronić się, ogrzać w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Polnej.” – tłumaczył nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

W związku z tym przejazd przez Końskie jest niemal zablokowany – nie da się wjechać na ulicę 16  Stycznia, utrudniony jest przejazd ulicą Zamkową. Zablokowany jest całkowicie ruch DK 42 przez Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Alarm bombowy w Końskich! Ewakuowano 90 osób. Mamy nowe informacje! [zdjęcia, wideo]

  1. Należało by sprawdzić jeszcze posesję rży ulicy Mickiewicza na przeciwko nr 39 gdzie Pan Tomasz K. ma garaż blaszak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *