REKLAMA

Andrzej Szejna finiszuje z kampanią w Końskich [wideo, zdjęcia]

Spotkanie z sympatykami w restauracji Starbex w Końskich w czwartek było jedną z ostatnich aktywności Andrzeja Szejny w obecnej kampanii wyborczej. Do Końskich by wesprzeć Szejnę tego dnia przyjechał także wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, swoje poparcie dla kandydata Koalicji Europejskiej wyraził także Robert Plech – lider ruchu ‚Nowy Powiat’, który walczy o mandaty w wyborach do Rady Powiatu zaplanowanych na 16 czerwca. 

REKLAMA

„Szanowni Państwo chciałbym dzisiaj serdecznie przywitać naszych gości – Andrzej Szejna jest jak gospodarz tak jak ja, a więc jest z nami Wiceprezydent Łodzi pan Tomasz Trela – znany samorządowiec, kultowa postać na lewicy i wśród wszystkich, którzy interesują się samorządem. Andrzej Szejna – były minister, przyszły europoseł, konecczanin, nasz przyjaciel. Na finiszu kampanii postanowił odwiedzić Końskie i chcemy przeprowadzić panel dyskusyjny o eurowyborach, europarlamencie, ale i samorządzie i funkcjonowaniu i życiu naszych lokalnych społeczności” – mówił we wstępie Robert Plech.

„Ja tylko dwa słowa, bo przecież w Końskich wszyscy mnie znają, a pewna część mnie lubi […] Bardzo się cieszę, że i Robert i Tomek poświęcili swój czas by mnie poprzeć. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i mam nadzieję, że znak, że te wybory mogę wygrać. Dla ziemi świętokrzyskiej, koneckiej, kieleckiej zrobiłem wiele […] Jedyne co chcę powiedzieć to, że 26 maja proszę Państwa o głos i o ten głos zabiegam dziś i będę zabiegał aż do ciszy wyborczej” – powiedział podczas briefingu prasowego Andrzej Szejna, kandydat do Europarlamentu.

REKLAMA

„Chciałbym poprzeć Andrzeja Szejnę jako kandydata do Parlamentu Europejskiego, bo wiem jako samorządowiec jak ważne jest mieć swojego ambasadora w Parlamencie Europejskim. Wiem jako samorządowiec jak ważne jest aby mieć swoich ambasadorów w Europarlamencie. Jeżeli walczymy o każde euro to dobre słowo parlamentarzysty europejskiego i współpraca z danym komisarzem unijnym jest na wagę złota […] Trzeba dodać, że przed nowym Parlamentem Europejskim decyzja najważniejsza – uchwalenie budżetu w nowej perspektywie. Druga rzecz to to co Unia Europejska nam dała, bo przez ten czas 15 lat to jest 110 miliardów euro netto. Tyle dostaliśmy na nasze przedszkola, żłobki, autostrady, drogi szybkiego ruchu. Warto mówić o tym europejskim przebierańcom, bo dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość to tacy przebierańcy, którzy najchętniej ubraliby się w szaty UE i mówili jaka unia jest świetna, a kilka miesięcy temu byli ostatnimi, którzy byli za Unią Europejską. To trzeba wszystkim mówić” – tłumaczył dziennikarzom Tomasz Trela.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *