REKLAMA

Argentyńskimi opowieściami i muzyką porwali konecką publiczność! [wideo, zdjęcia]

Spotkania z Marzeną Kądzielą dotyczące jej podróży, często połączone z wystawami czy prezentacjami zdjęć cieszą się dużą popularnością wśród koneckiej publiczności. Tym razem ta podróżniczka i dziennikarka przeniosła nas do Argentyny i ponownie zapełniła salę koneckiego Domu Kultury. 

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć fragmenty spotkania „Z tangiem przez Buenos Aires – opowieści Marzeny Kądzieli”.

W marcu Kądziela w Bibliotece Publicznej w Końskich opowiadała o Japonii. Zainteresowanie spotkaniem przerosło oczekiwania organizatorów i po prostu zabrakło miejsc. W czwartkowy wieczór podróżniczka prezentowała się w Domu Kultury i znów zabrakło wolnych krzeseł! Mogliśmy usłyszeć między innymi o magii tańca tango oraz o Carlosie Gardelu – wybitnym kompozytorze piosenek w rytmie tanga.

REKLAMA

Marzena Kądziela pokazywała zdjęcia ze swojej podróży po Argentynie, najwięcej uwagi poświęciła oczywiście tytułowemu Buenos Aires, czyli stolicy tego kraju. Jej historię przeplatane były znakomitą muzyką. W środowy wieczór w Domu Kultury zaprezentowały się wokalistki: Iwona Stępień-Baran i Kinga Kot. Na akordeonie przygrywała im Dominika Górlicka-Gorzałczyńska, a na fortepianie Ewa Gałwiaczek. Nie zabrakło także samego tańca tango – na scenie prezentowali go profesjonalni tancerze. Wydarzenie rozpoczął dyrektor domu kultury Piotr Salata, a oprawę muzyczną zapewnił Roman Cieślak.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA