REKLAMA

Atak Zimy! Nie pracowały szkoły, brak prądu i ciepła! [zdjęcia]

Od samego rana docierają do nas informacje o utrudnieniach związanych z atakiem zimy w powiecie koneckim. Również pracę tkn24.pl sparaliżował brak prądu i zasięgu w telefonach. Straż pożarna w całym powiecie interweniowała ponad sto razy. To prawdziwy rekord!

REKLAMA

Mieszkańcy niemal każdej gminy pisali i próbowali dodzwonić się do naszej redakcji z informacjami o braku prądu. W bardzo wielu miejscowościach kompletnie nie było zasięgu w komórkach! Mieszkańcy skarżyli się także na nieprzejezdność wielu dróg.

REKLAMA

Doszło też do wielu groźnych zdarzeń. W miejscowości Pakuły w gminie Radoszyce konar drzewa przewalił się na samochód, w tej samej gminie w miejscowości Wiosna drzewo spadło na samochód osobowy marki Scania. W Czermnie na jednej z posesji spaliła się Drewutnia. Strażacy z OSP Kozia Wola dostarczali agregat prądotwórczy do do domu opieki. Ten sam oddział interweniował wyciągając trzy ciężarówki z rowu w Starej Górze w gminie Stąporków.

Większość z ponad 100 interwencji strażaków dotyczyła drzew powalonych na drogi, a także pochylonych na jezdnię i przez to paraliżujących ruch.

Sytuacja dramatycznie wyglądała w Końskich. W większości szkół nie było prądu – w wielu skrócono lekcje lub zupełnie je odwołano. Niektóre placówki będą musiały ten dzień odrabiać w styczniu. W bardzo wielu mieszkaniach nie było także ciepła. Grzejniki były zimne, bo prąd nie docierał także do Zakładu Energetyki Cieplnej – na godzinę 15.00 w piątek ten problem wciąż nie został rozwiązany.

W mailu do nas skarżą się także mieszkańcy Bedlna – z niezrozumiałych dla mieszkańców powodów zamknięto tam jedyny funkcjonujący sklep, który należy do znanej spółdzielni spożywców, a więc można powiedzieć, że było chłodno… i głodno.

W wielu miejscach powiatu, również w samych Końskich ciągle nie ma energii elektrycznej. Jak udało nam się ustalić wszystkie awarie powinny zostać usunięte do północy.

Edit: W sobotę wciąż nie ma prądu  w wielu miejscach powiatu koneckiego, między innymi w okolicach Sielpi Wielkiej.

REKLAMA

6 thoughts on “Atak Zimy! Nie pracowały szkoły, brak prądu i ciepła! [zdjęcia]

  1. Ludzie lubią odpowiedzialni za tą sytuację powinny podać się w poniedziałek do dymisji. MAMY XXI WIEK a nas po pierwszych opadach śniegu około 13 cm odcina od świata.

  2. [email protected] a nie pomyślałeś może, że doszło do awarii linii wysokiego napięcia, gdzie trzeba się dostać ciężkim sprzętem, a w tej chwili masz jedno wielkie błoto, bo nie było mrozu?

  3. Po jednym dniu opadów śniegu ludzie pozostają bez prądu, ogrzewania na wiele godzin. W niektórych mieszkaniach w blokach nadal nie ma ogrzewania mimo, że ZEC podobno już uporał się z brakiem prądu. Ludzie co się dzieje? Cała zima przed nami!!! Rozumiem, że żywioł itd. Ale bez przesady.

  4. Tam gdzie linie energetyczne biegną pod ziemią tam braki prądu prawie nie istnieją. Pardołów trochę popada mokrego śniegu i brak prądu nawet na kilka dni. I tak kilkanaście razy w roku i od wielu lat to samo. A nie można by w końcu zacząć zakopywać te linie które biegną w lasach (?) zamiast kpiącego info z „energetyki”, że kiedyś ludzie żyli bez prądu. … sobie robią i tyle i tak co roku, byle wiaterek, większy deszcz, jakiekolwiek opady śniegu i … prądu brak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *