REKLAMA

Aż 41 nauczycieli nagrodzonych przez burmistrza Końskich! [wideo, zdjęcia]

W Dziebałtowie odbyły się gminne obchody Święta Edukacji Narodowej. Aż 41 nagród dla nauczycieli pokazuje, że oświata w gminie Końskie ma się naprawdę dobrze. 

REKLAMA

Nagrody przyznawane są zawsze za coś – między innymi wysługę lat, czy szczególne osiągnięcia. W pewnym sensie pokazują one poziom oświaty w danym regionie, bo dobrze pracujący nauczyciel to zazwyczaj dobrze wyedukowany uczeń. –„Wyjątkowy dzień dla wszystkich nauczycieli z terenu miasta i gminy Końskie dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie. Cieszymy się bardzo, że uhonorowaliśmy 41 nauczycieli i dyrektorów, którzy swoją pracą i osiągnięciami sprawiają, że z roku na rok ta jakość pracy w wymiarze edukacyjnym się zwiększa. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, życzymy kolejnych sukcesów. Każdy rok w oświacie jest bardzo trudny. Subwencja nie wystarcza nam na pokrycie wszystkich wydatków. Wydajemy ponad 40 milionów złotych, z czego 23 to jest wartość subwencji, a pozostałą część środków pokrywamy z dochodów gminy i przeznaczamy na edukację, bo to ważny obszar w funkcjonowaniu gminy. Nigdy na tym nie oszczędzaliśmy i na pewno oszczędzać nie będziemy.” – mówi nam odpowiedzialny za edukację w gminie Końskie wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Nim jednak wręczono wspominane nagrody w nowej hali Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie odbyła się jeszcze jedna uroczystość – pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dokonała go dyrektor placówki Beata Zbróg.

REKLAMA

Potem życzenia wszystkim nauczycielom przekazali: sekretarz powiatu koneckiego Zbigniew Sadorski, przedstawicielka Kuratorium Oświat Renata Jędrzejewska, szefowa powiatowych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Karolina Orłowska-Carmenate oraz burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

„Mamy proszę Państwa dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej i w związku z tym chciałem gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom, którzy wykonują zadania administracyjne, zadania obsługi złożyć życzenia w imieniu samorządu powiatu koneckiego. Najserdeczniejsze życzenia pomyślności i sukcesów na dalszej drodze.” – powiedział Zbigniew Sadorski, sekretarz powiatu koneckiego.

„Sam z zawodu jestem nauczycielem i wiem jak trudna jest to praca, odpowiedzialna i jak rzadko, bo tylko raz w roku jest werbalnie doceniana choć myślę, że w myślach i wspomnieniach wszystkich, którzy mieli do czynienia ze szkołą to zawód nauczycielski budzi szacunek, uznanie, jest autorytetem i oby tak pozostało. Za pracę całoroczną, nie tylko w tym dniu chciałbym Wam podziękować. Pogratulować osiągnięć, które są mierzalne nie tylko stopniami, które dostaą Wasi uczniowie, ale i tym przyrostem wiedzy, ciekawości świata, patriotyzmu i dobrego wychowania. Za to wszystko chciałbym Wam serdecznie podziękować, a osiągnięć serdecznie pogratulować. Serdecznie dziękuję i serdecznie gratuluję.” – mówił burmistrz Obratański.

Nagrody tego dnia otrzymali następujący nauczyciele:  Maria Hajduk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Zofia Łyczkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Barbara Miązek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Zofia Mogielska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Dorota Parszewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Wiesława Węglińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Teresa Grzegorczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Magdalena Rak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Małgorzata Krakowiak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Małgorzata Konieczna –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Anna Ryszka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Elżbieta Jakubowska –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Magdalena Cybulska – Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie; Wojciech Domagała – Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie; Jolanta Kowalczyk – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie; Magdalena Gasińska – Szkoła Podstawowa w Kopaninach; Konrad Zwierzchowski – Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach; Joanna Szewczyk-Kędzior – Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu; Agata Wolak – Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie; Kamila Bobińska – Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie; Alicja Armada – Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie; Agnieszka Pakuła – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli; Lilianna Saik – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli; Aneta Karbownik –  Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli; Paweł Grot – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli; Ewa Dobromirska – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli; Anna Baran – Przedszkole nr 1 w Końskich; Agata Wysocka – Przedszkole nr 3 w Końskich; Elżbieta Derlichowska – Przedszkole nr 4 w Końskich; Anna Gawrońska – Przedszkole nr 5 w Końskich; Agnieszka Czapla – Przedszkole nr 6 w Końskich; Marzena Guldzińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Marta Młodawska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich;

Nagrody otrzymali także dyrektorzy: Beata Zbróg – Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie; Jarosław Drzazga – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich; Jacek Szmit – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich; Czesław Staciwa – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli; Paweł Milcarek – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie; Anna Puszka – Przedszkole nr 2 w Końskich; Barbara Gawrońska – Przedszkole nr 3 w Końskich; Dorota Chamczyk – Przedszkole nr 4 w Końskich.

Całą imprezę poprowadziła nauczycielka z Dziebałtowa Iwona Kasielska. Natomiast artystycznie ten dzień uświetniły występy uczniów miejscowej szkoły nad których przygotowaniem czuwały: Magdalena Cybulska, Iwona Żychlińska, Wioletta Chrabąszcz i Aleksandra Świercz. Na koniec swój recital dał także obchodzący w tym roku swoje 15-lecie Zespół Ludowy Mały Dziebałtów.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA