REKLAMA

Bardzo artystyczne obchody Święta Niepodległości w Stąporkowie [zdjęcia, wideo]

Akademia i koncert uświetniły stąporkowskie obchody 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mimo kiepskiej aury, bo momentami padał nawet deszcz ze śniegiem w uroczystościach wzięło udział mnóstwo osób. 

REKLAMA

Świętowanie rozpoczęło się już o godzinie 11.30 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Stąporkowie. Tam odbyła się piękna, patriotyczna akademia pt.”Chcę byś wolna, zawsze wolna była” przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, a potem uroczysta msza święta.

Około godziny 15.00 na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zaczęły gromadzić się delegacje, władze samorządowe, przedstawiciele różnych jednostek i mieszkańcy. Uroczysty pochód prowadziła kolumna pocztów sztandarowych wśród których wypatrzyliśmy te Związków Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego, miejscowego nadleśnictwa i stąporkowskich szkół. Wszyscy dotarli pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieńce oraz kwiaty.

REKLAMA

O 15.45 rozpoczął się program artystyczny pt. „Ta, co nie zginęła” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie oraz artystów związanych z MGOKiS. Na scenie zobaczyliśmy więc między innymi tancerki z grupy eMGie, zespół muzyczny stworzony z seniorów należących do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czy młodzieżowy zespół EFEKT. Sala teatralna ośrodka kultury zapełniła się do ostatniego miejsca.

Zdjęcia (Dorota Łukomksa, MGOKiS Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *