REKLAMA

Będzie droga od ulicy Zachodniej do Szpitala

To już pewne, że gmina Końskie wybuduje drogę łączącą ulicę Zachodnią ze Szpitalem im. Świętego Łukasza. Po ogłoszonym przetargu do urzędu wpłynęło aż dziewięć ofert. Większość z nich mieści się w kwocie, którą miasto chce przeznaczyć na tę inwestycję. 

REKLAMA

Wkrótce do szpitala dojedziemy nie tylko ulicą Gimnazjalną.

„Dla bezpieczeństwa niezwykle ważne jest to by do lecznicy dało się dojechać nie tylko jedną drogą. Nie chodzi tutaj tylko o rozładowanie ruchu, które będzie oczywiste w przypadku powstania drugiej nitki dojazdowej, ale też o bezpieczeństwo, bo przecież możemy sobie wyobrazić do jakiej katastrofy doszłoby, gdyby ten jedyny dojazd do szpitala był niedrożny. Bardzo cieszę się, że będziemy mogli zrealizować budowę tej drogi” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Do miasta wpłynęło 9 ofert w kwotach od 2,5 miliona złotych do nieco ponad 4 milionów. Gmina chce zmieścić się z tą budową w kwocie 2,9 miliona złotych, chociaż kosztorys jest nieco wyższy. Jest więc raczej pewne, że któraś z ofert zostanie wybrana. Jak dowiedzieliśmy się od urzędników budowa ta otrzymała 50% dofinansowania ze środków rządowych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *