REKLAMA

Będzie nowy dojazd Gimnazjalną do szpitala. Utrudnienia potrwają ponad dwa miesiące [wideo, zdjęcia]

Od bardzo dawna mieszkańcy Końskich apelowali o przebudowę ulicy Gimnazjalnej, a także uliczki prowadzącej od Gimnazjalnej bezpośrednio do szpitala. Teraz ten remont staje się faktem. 

REKLAMA

Budowlańcy rozpoczęli prace od ronda imienia Jana Małachowskiego. Przez ostatnie dwa tygodnie wykonywali oni naprawy i przebudowy dotyczące kanalizacji, teraz zajmują się już wymianą krawężników, naprawą chodników i w końcu także nawierzchni jezdnej.

„Ogólna wartość robót sięga prawie 1,5 miliona złotych na drodze powiatowej łączącej Końśkie z Wierzchowiskami – bo tak ona formalnie wygląda. Najbardziej oczekiwany jest ten odcinek od skrzyżowania na rondzie ulic Spacerowej, Kieleckiej, Gimnazjalnej i Krakowskiej do dojazdu do szpitala. Ten odcinek został pominięty podczas inwestycji w roku 2010 roku, ponieważ był to okres poprzedzający budowę obwodnicy i chodziło o to by nie naruszać trwałości projektu przy przebudowie skrzyżowania. Od tego czasu stan drogi się tylko pogorszył, co jest widoczne. Ta droga wymagała przebudowy, walczyli o to sami mieszkańcy, zgłaszał to wielokrotnie p. radny Cygankiewicz, uzyskał on wsparcie p. Harazińskiego w Radzie Powiatu. Szczęśliwie udało nam się doprowadzić do porozumienia, do montażu finansowego, który pozwolił na zlecenie wykonania przebudowy tej drogi.” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Remont ten po połowie finansuje powiat konecki i gmina Końskie. Prace przy przebudowie, które wykonuje przedsiębiorstwo DUKT z Nowin potrwają do końca października.

Zdjęcia:
[tribulant_slideshow gallery_id=”54″]

REKLAMA