REKLAMA

Boisko będzie szersze, a bieżnia zwężona [wideo, zdjęcia]

Rozpoczęły się prace związane z przebudową boiska znajdującego się na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej w Końskich. Murawa na tym obiekcie zostanie poszerzona kosztem bieżni żużlowej. 

REKLAMA

Jak zostaliśmy poinformowani przez władze miejskie chodzi o to by obiekt spełniał wymogi licencyjnej – zarówno jeśli chodzi IV Ligę, jak i III Ligę, bo obecnie czwartoligowy klub ma aspiracje związane z awansem. Boisko jest poszerzane z obu stron po około 80 centymetrów. Od strony budynków klubowych wejdzie zatem na istniejącą dotychczas bieżnię żużlową. Tam zamiast trzech funkcjonujących w tej chwili torów pozostaną dwa. Od strony ul. Partyzantów murawa nie będzie ingerować w dotychczasową bieżnię.

Jednocześnie zmiany te spowodowały rozkopanie bieżni przy skoczni w dal. Otrzymaliśmy sygnały, że takie rozwiązanie nie podoba się nauczycielom wychowania fizycznego z II Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ jak usłyszeliśmy – nie będą oni mieli gdzie realizować podstawy programowej z lekkiej atletyki, a przecież uczniowie tej placówki są też obywatelami miasta.

REKLAMA

O rozwiązaniu tej sytuacji postaramy się Państwa poinformować.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA