Bramkami rozpoczęła się jesień z KLF [zdjęcia]

Aż 59 goli padło w sześciu meczach inauguracyjnej kolejce rundy rewanżowej (jesiennej) Koneckiej Ligi Futbolu, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY. Dało to znakomitą średnią 9,7 gola na mecz.

W Ekstraklasie najwięcej bramek padło w starciu Ronda z Klubem 16. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej Rondo urządziło sobie kanonadę. Wygrana pozwoliła wskoczyć na pozycję lidera, bowiem wysokiej porażki z Dachami Fornalczyk doznali Czarodzieje. Świetny mecz w szeregach Dachów rozegrał Mateusz Cieślik. Najmniej goli, bo „tylko” 5, strzelono w starciu Auto Komisu  z Thrash Attack. Wygrana wywindowała team Daniela Zycha na 4 miejsce w tabeli.

Konrad Sapieja (Rada Ministrów) rozegrał bardzo dobry mecz przeciw San Escobar.

W Młodej Ekstraklasie rozstrzelał się lider – UKS – który rozgromił silną Pogoń Bydło. Oszczędniejsi w bramkach był wicelider – Kansas Kazanów – który z pewnymi problemami pokonał Artimegę. Największą niespodzianką kolejki była wygrana Rady Ministrów z San Escobar. Rada nie dość, że wygrała, to jeszcze zaaplikowała rywalowi aż 6 bramek.

Młoda Ekstraklasa – 7 kolejka – 27.08.2017

Pogoń Bydło – UKS Końskie 3 : 13 (2 : 8)

Bramki: Pogoń – Zapała 2, Wiaderny; UKS – Kos 4, Baczewski 4, R. Bednarz 2, M. Mendygrał 2, Potocki.

Grający szerokim, a co najważniejsze, mocnym i wyrównanym składem UKS pokazał wielką ofensywną siłę. Ze szczególnie dobrej strony pokazali się: skuteczni Damian Baczewski i Krystioan Kos, rozgrywający Rafał Bednarz, zabezpieczający tyły, a przy tym dysponujący mocnym strzałem Mateusz Mendygrał i często asystujący Kamil Batog. Z taką formą UKS śmiało może mierzyć w mistrzostwo Młodej Ekstraklasy.

Kansas Kazanów – Artimega 5 : 4 (3 : 2)

Bramki: Kansas: Duda 2, Wójcik, J. Deperas, samobójcza; Artimega – Misztal, Gruszyński, Kierkuś, Kabała

Nie udał się Artimedze rewanż za dotkliwą porażkę z rundy wiosennej, ale odnotować należy znaczący progres. O porażce w niedzielnym meczu zadecydował słabszy początek meczu, w którym goście stracili 3 gole. Potem ich gra wyglądała już dużo lepiej i do szatni schodzili ze stratą tylko jednej bramki: Wystarczyło jednak kilka minut drugiej części meczu, by po golach niezawodnego Karola Dudy gospodarze znów odskoczyli na 3 gole. Artimega nie złożyła broni, ale mimo ambitnej postawy, pogoń nie zakończyła się powodzeniem.

San Escobar – Rada Ministrów 2 : 6 (0 : 2)

Bramki: Escobar – Młodziński, Broniecki; Rada MInistrów – Sapieja 3, Tysiąc 2, Kuleta

Niespodziewana, ale w pełni zasłużona porażka San Escobar. Gospodarze niby mieli optyczną przewagę, ale byli bezproduktywni. Goście przeciwnie: efektywni do bólu, uważni w obronie i skuteczni w ataku. Najlepsze wrażenie zostawili po sobie: Konrad Sapieja (nie dość, że ustrzelił hat- tricka, to jeszcze miał kilka ważnych interwencji
w obronie) oraz pewnie broniący Łukasz Stępień. Na pochwały zasłużyła jednak cała drużyna, która po raz pierwszy w tym sezonie wywalczyła punkty.

19 – 42

Strzelcy: Kuśmierczyk (Alternativ) – 15, Duda (Kansas) – 11, Pytlos (Artimega) – 8, Wójcik (Kansas) – 9, Baczewski (UKS) – 9, Kosmal (Kansas) – 7, Majewski (Alternativ) – 6, J. Deperas (Kansas) – 6, P. Mendygrał (UKS) – 5, Adamus (Artimega) – 5, Batog (UKS) – 5, Franczyk (Alternativ) – 5.

Ekstraklasa – 7 kolejka – 28.07.2017r.

Auto Komis Daniel Zych – Thrash Attack 4 : 1 (0 : 0)

Bramki: K. Stępień 2, K. Zych, Kaźmierczyk; TA – Jankowski

Pierwsza połowa derbów nie zapowiadała aż tak wysokiej wiktorii gospodarzy. Można nawet powiedzieć, że goście

Kamil Stępień (Auto Komis Daniel Zych) poprowadził swój klub do wygranej z Thrash Attack

w tym okresie sprawiali lepsze wrażenie. Druga połowa w wykonaniu Thrash Attack była już jednak dużo gorsza, z czego skwapliwie skorzystali rozkręcający się z minuty na minutę gospodarze, którzy przy lepszej skuteczności mogli pokusić się o wyższą wygraną.

Klub 16 – Rondo 3 : 8 (3 ; 3)

Bramki: Klub 16 – Ścvisłowicz, Bobiński, Swat; Rondo – Kochanowski 3, Kowalczyk, Domagała, Bednarek, Michalik, Leksycki

Hit kolejki. Bynajmniej, nie rozczarował. Szczególnie mogła podobać się pierwsza połowa, w której obie ekipy szły łeb w łeb. Lepiej zaczęła „Szesnastka”, potem, dzięki dwóm golom mającego dzień konia Krystiana Kochanowskiego, szala przechyliła się na stronę Ronda. Goście wyrównali, a chwilę później Kochanowski znów wyprowadził swój team na prowadzenie. Przed przerwą jednak gospodarze znowu dopadli rywala. Wynik 3 : 3 utrzymywał się dość długo, ale w końcu lepsi kondycyjnie goście przełamali przeciwnika. Kluczowym momentem była utrata 5 gola, która podcięła wyraźnie skrzydła gospodarzom, mającym chwilę wcześniej okazję do wyrównania. Potem na boisku istniała już tylko jedna drużyna, które „co nie kopnęła, to wpadło”.

Dachy Fornalczyk – Czarodzieje 10 : 0 (4 : 0)

Bramki: Cieślik 4, Augustyniak 3, Nowakowski 2, Borończyk

Jednostronne spotkanie, w którym od początku ton nadawali gospodarze. Wielki mecz rozegrał świeży nabytek Dachów – Mateusz Cieślik, którzy rządził i dzielił na boisku. Przy tak grającym liderze na jeszcze wyższy niż zazwyczaj poziom wskoczyli: Paweł Augustyniak i Bartek Nowakowski. Więcej niż solidnie zaprezentowali się też pozostali gracze.

Pauza: Wincentów