REKLAMA

Buduje się długo oczekiwana droga w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Ciężki transport to zmora mieszkańców miejscowości: Trzemoszna oraz Kopaniny. To ciężarówki zniszczyły drogę powiatową, która znajduje się pomiędzy tymi miejscowościami. Obecnie jest ona w trakcie odbudowy. 

REKLAMA

Prace na tym trakcie zostaną wykonane za łączną kwotę bliską 650 tysięcy złotych. To droga powiatowa, a finansowanie remontu pochodzi z trzech źródeł: budżetu powiatu koneckiego, budżetu gminy Końskie oraz z programu tak zwanych „Schetynówek”, czyli z pieniędzy rządowych.

Za prace odpowiadają trzy firmy: Kami z Kurzelowa, Drogmas ze Skarżyska-Kamiennej oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Adriana Cieśli ze Starachowic.  Łącznie wykonane tutaj będzie niemalże 1400 metrów nowej nawierzchni pomiędzy miejscowościami: Kopaniny i Trzemoszna.

REKLAMA

Szczególnie obciążony pierwszy, 235-metrowy odcinek zyska tak zwaną głęboką podbudowę, co daje nadzieję na jego większą trwałość. To właśnie po tym fragmencie tej trasy najczęściej jeżdżą ciężarówki, które dowożą i odwożą różne produkty ze znajdujących się w pobliżu ceramik.

Praca budowlane mają zakończyć się do końca sierpnia.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA