REKLAMA

Buduje się Mostowa w Końskich [wideo, zdjęcia]

Dotychczas ulicą Mostową przedostać mogli się wyłącznie piesi lub w najlepszym wypadku rowerzyści. Betonowe płyty nie sprzyjały jednak tak naprawdę żadnej komunikacji. Rozpoczęły się już prace, które ten stan faktyczny zmienią. 

REKLAMA

To będzie skrót dla samochodów osobowych, bo transport ciężarowy nie będzie mógł przemieszczać się tym traktem. Dzięki budowie ulicy Mostowej o wiele skróci się droga pomiędzy Osiedlem Warszawska w Końskich, a ulicami: Zieloną, Młyńską, Fabryczną, a dalej Rogowem i Młynkiem Nieświńskim.

Wartość tego zadania to niemal 827 tysięcy złotych. Wykonawcą jest firma ALBUD. Przebudowa ulicy jest elementem większego projektu mobilności miejskiej. W ramach projektu na ulicy Wojska Polskiego powstać ma dworzec przesiadkowy, a także rozbudowana zostanie ulica Młyńska. O dofinansowanie tej inwestycji gmina wystąpiła do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego

REKLAMA

Finałem prac, które już trwają ma być odcinek jezdni o długości 340 metrów wraz z chodnikami. Powstanie też nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. Inwestycja ma zostać zakończona w sierpniu tego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *