REKLAMA

Budżet Obywatelski: Można już głosować! [wideo]

Ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 w gminie Końskie. Internetowe głosowanie znajdziecie TUTAJ, a by zagłosować stacjonarnie należy wypełnić specjalny formularz (do pobrania TUTAJ) i zanieść go do Urzędu Miasta i Gminy Końskie. 

REKLAMA

Żeby móc zagłosować poprzez stronę internetową należy założyć konto w serwisie z ankietami, do którego link podaliśmy powyżej. Tam należy uzupełnić swoje dane, w tym między innymi adres e-mail oraz nr PESEL. Podobne dane należy wypełnić także na tradycyjnej karcie do głosowania. Przypomnijmy, że uprawnieni do oddania głosu są wszyscy obywatele miasta i gminy Końskie, którzy do dnia głosowania ukończyli 16 lat.

Do tegorocznego budżetu obywatelskiego zgłoszono 13 zadań. Dziś już wiemy, że 4 spośród nich w związku z niespełnieniem wymogów formalnych zostały odrzucone. Są to: budowa nawierzchni sztucznej na boisku w Nieświniu, wykonanie oświetlenia ulicznego na odcinku Końskie – Modliszewice, zaprojektowanie i oświetlenie miejscowości Bedlno – Bedlno Karczonek oraz budowa chodnika przy ulicach Podmiejskiej i Zachodniej w Rogowie.

REKLAMA

Natomiast do głosowania dopuszczono 9 zadań: przebudowa ul. Fabrycznej w Nieświniu; budowa bieżni i skoczni przy szkole w Kazanowie; II etap budowy krytej trybuny na stadionie Neptuna Końskie; budowa kompleksu sportowo-zabawowego przy szkole w Rogowie; stworzenie „Edukacyjnego Przystanku Rowerowego” przy szkole w Stadnickiej Woli; rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego wraz z utwardzeniem i oświetleniem terenu przy Wiejskim Domu Kultury w Kornicy; doposażenie jednostki OSP Końskie w sprzęt ratownictwa drogowego; kontynuacja rozbudowy placu zabaw przy zbiorniku na Starym Młynie; budowa placu do ćwiczeń i renowacja boiska we wsi Koczwara.

Głosowanie rozpoczyna się 2 stycznia i potrwa do końca miesiąca. Pamiętajmy, że każdy ma tylko jeden głos i na karcie może wskazać tylko jedno zadanie do realizacji.

Budżet Obywatelski

REKLAMA

One thought on “Budżet Obywatelski: Można już głosować! [wideo]

  1. Pingback: Budżet Obywatelski 2019 w Końskich. Odrzucone zadania | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *