REKLAMA

Busy miejskie w Końskich zatwierdzone! [wideo, zdjęcia]

Wczoraj koło południa miało miejsce oficjalne podpisanie umowy o zakup busów miejskich, które będą jeździć po naszej gminie. 

REKLAMA

9 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie spotkali się burmistrz Krzysztof Obratański oraz pełnomocnik firmy Mercus Truck Export-Import Michał Rusinek, aby podpisać umowę na zakupienie busów miejskich do naszej gminy. Zakupione zostało sześć pojazdów w ramach projektu „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie Gminy Końskie”. Burmistrz jest wyraźnie zadowolony z realizowania tej inwestycji.

„To będzie coś, co nie tylko symbolicznie będzie Mercedesem wśród pojazdów, bo to autentycznie Mercedes, więc gwarantuje wysoką jakość samego produktu. […] Gratuluję zwycięstwa w tym konkursie, w tym przetargu. Gratuluję też sobie, dlatego że oferta jest naprawdę bardzo dobra” – mówił Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Pojazdy powinny pojawić się na koneckich drogach do końca marca 2020 roku – „Termin wynikający z warunków przetargu zawartej umowy dotyczy ośmiu miesięcy. Nie mniej jednak poczynimy szereg starań, żeby znacznie termin skrócić. No i liczymy panie burmistrzu tę opcję dodatkowych trzech autobusów. My mamy je już przygotowane” – poinformował Michał Rusinek. Umowa opiewa na sześć busów, ale w gotowości są jeszcze trzy kolejne. Każdy z nich ma pomieścić 26 osób, w tym 14 na miejscach siedzących. Wyposażone będą w klimatyzację, elektroniczną informację dla pasażerów, nagłośnienie z zapowiedziami przystanków oraz monitoring. Warte podkreślenia jest  to, że będą to busy niskopodłogowe, co ułatwi transport osób niepełnosprawnych.

Ta ważna dla naszego społeczeństwa inwestycja w połączeniu z budową stacji przesiadkowej jest w 85% finansowana ze środków Unii Europejskiej. Za projekt odpowiedzialni byli: naczelnik Wydziału Inwestycji Cezary Maliborski, kierownik Referatu Dróg Gminnych Karol Urban oraz kierownik Wydziału Inwestycji Anna Batorowska.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

2 thoughts on “Busy miejskie w Końskich zatwierdzone! [wideo, zdjęcia]

  1. A gdzie te BUS-y będą jeździły, po głównych drogach czy zajrzą do małych miejscowości. Czy zabiorą ludzi do pracy na III zmianę i ich po niej odwiozą ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *