REKLAMA

Ceramika i malarstwo na wystawie w KSWP [zdjęcia]

W ubiegłą środę w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich odbyła się wystawa autorstwa Elizy Rajsz oraz Kazimierza Witolda Kielian.

REKLAMA

Autorzy wystawy są nauczycielami w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach. W środę podczas uroczystego wernisażu goście mogli oglądać ich ceramiczne i malarskie prace.

REKLAMA

„Pejzaż niebieski”, „Wewnętrzne spotkania”, „Tkaniny zielone” to tylko kilka z wielu obrazów autorstwa Kazimierza Witolda Kielian, które można zobaczyć w KSWP. Dzieła malarskie wykonane są na płótnie techniką akrylu, techniką mieszaną. Rozlewana na płótnie farba, biegnąca śmiało prowadzona dłonią artysty buduje przestrzeń płócien. Nakładające się na siebie barwy, budują swoistą materię obrazu zamykając w swoim kształcie emocje artysty unaoczniane abstrakcyjnym kształtem. Wprowadzają widza w wykreowaną przez artystę przestrzeń pełną splątanych linii, fantastycznych kształtów nawiązujących do form roślinnych czy organicznych.

Wystawę urozmaicają oryginalne formy ceramiczne autorstwa Elizy Rajsz, pokazujące różne techniki: od designerskiej porcelany przez toczenie na kole, po lepienie ręczne. Przejrzystość, gładkość i biel porcelany zderzana jest z surowością gliny szamotowej wypalanej w eksperymentalnej technice zwanej Raku.

Wystawę można oglądać w siedzibie KSWP do 20 kwietnia od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.

Zdjęcia (arch. KSWP):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *