REKLAMA

Ceramiki z pomocą dla Sebastiana! Krok bliżej do budowy domu bez barier!

Historia Sebastiana Makowskiego z Końskich, który od czwartego roku życia w związku z wypadkiem spowodowanym przez pijanego kierowcę jest przykuty do wózka poruszyła Państwa serca (o Sebastianie i jego projekcie więcej TUTAJ). Pomoc ruszyła z wielu stron. Wielki gest wykonali właściciele grupy Ceramika Końskie – podarowali oni mężczyźnie na budowę domu dowolne, wybrane przez niego płytki wewnętrzne oraz zewnętrzne! To wielki krok w kierunku celu jakim jest budowa domu bez barier architektonicznych.

REKLAMA

Dla Sebastiana największym problemem jest wychodzenie z domu przy użyciu starego, bardzo ciężkiego schodołazu.

Na apel o pomoc dla Sebastiana, który pragnie uzbierać środki na dom bez barier – jedyną możliwość, która pozwoli mu korzystać z wolności odpowiedziało mnóstwo osób. Zbiórka finansowa na Zrzutce (TUTAJ) mocno ruszyła z miejsca, pojawiło się też wiele propozycji wsparcia dla projektu pracą własną, sprzętem, czy materiałami. Bank rozbiła grupa Ceramika Końskie. Dyrekcja jednostki zaproponowała Sebastianowi pełne wyposażenie przyszłego domu w płytki zewnętrzne oraz wewnętrzne, podłogowe i ścienne –„Kiedy mama usłyszała o tym geście po prostu się rozpłakała. To dla nas bardzo wiele. Chcę wyrazić ogromną wdzięczność dla Ceramiki Końskie, dla Ceramiki Stargres. Dziękuję za ten dar, który z pewnością bardzo zbliży mnie do zrealizowania marzenia” – powiedział nam w rozmowie telefonicznej niepełnosprawny Sebastian.

Przypomnijmy, że Sebastian z oszczędności oraz sprzedaży mieszkania po babci zakupił w Końskich działkę budowlaną. Ludzie dobrej woli wykonali dla niego wszelkie niezbędne projekty. Teraz próbuje zgromadzić środki na budowę domu dostosowanego do swoich potrzeb. Sebastian Makowski choruje na niedowład czterokończynowy spastyczny. O możliwościach pomocy przy realizacji tego marzenia szeroko informowaliśmy TUTAJ. Wszystkich przedsiębiorców związanych z branżą budowlaną zachęcamy do pomocy poprzez przekazanie materiałów, czy zaoferowanie pracy własnej.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *