REKLAMA

Chcą przebudowy krzyżówek rudzkich! [wideo]

Wypadkom chcą powiedzieć stop! Mowa o młodzieżówce Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie koneckim, która domaga się przebudowy skrzyżowania dróg krajowych: 74 i 42.

REKLAMA

„Tych wypadków na krzyżówkach rudzkich jest bardzo dużo. Skrzyżowanie to powstało w roku 1977, a więc to już 40 lat. Ten ruch jest na pewno w tej chwili większy niż był tam kiedyś. W tym momencie organizacja młodzieżowa Polskiego Stronnictwa Ludowego zaangażowała się w tę inicjatywę. Chcemy zebrać kilka tysięcy podpisów by wysłać wniosek w tej sprawie do dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad o interwencję.” – opowiada Szymon Biały, mieszkaniec Rudy Malenieckiej i działacz PSL.

By dostrzec jak wielkie zagrożenie stwarzają feralne krzyżówki wystarczy przejrzeć dział „Na sygnale” znajdujący się w naszym portalu tkn24.pl. Mnogość wypadków i kolizji, które zdarzają się w tym miejscu wręcz poraża. Pomysł przebudowy tego skrzyżowania w pełni popiera konecka policja, a także władze gminy Ruda Maleniecka. Czy jest jednak rozwiązanie, które w tym miejscu mogłoby zapobiec kolejnym tragediom? –„Światła lub rondo dużo by pomogły. Na tej samej drodze nr 74 w Mniowie zainstalowano światła i myślę, że poprawiło to bezpieczeństwo.”  – tłumaczy Szymon Biały.

REKLAMA

Czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jakoś zareaguje na opasłą listę poparcia tego pomysłu? Z pewnością ten temat będziemy dla Państwa śledzić. Przypomnijmy, że w tym miejscu w ramach Ogólnopolskiego Programu Likwidacji Niebezpiecznych Miejsc na Drogach gmina Ruda Maleniecka wywalczyła budowę chodnika – od miejscowości do cmentarza. Inwestycja ta powinna być zakończona przed 15 listopada obecnego roku.

REKLAMA
REKLAMA