REKLAMA

Cichocki i Pękala rozpoczynają kampanię wyborczą!?

Szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Michał Cichocki na swoim oficjalnym fanpage na Facebooku zadaje mnóstwo pytań burmistrzowi Końskich Krzysztofowi Obratańskiemu. Niedługo po nim burmistrz Radoszyc Michał Pękala na swoim profilu wystosowuje do mieszkańców powiatu koneckiego propozycję utworzenia obywatelskiego komitetu. Wydaje się, że to właśnie teraz rozpoczyna się kampania wyborcza. Wydaje się też, że może ona toczyć się głównie w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych. 

REKLAMA

Jako pierwszy oficjalne pismo skierowane do Urzędu Miasta i Gminy w Końskich na swój facebookowy profil wkleił były burmistrz Końskich Michał Cichocki. Jak możemy przeczytać w komentarzach pod pismem ma ono charakter oficjalny i jego celem jest uzyskanie odpowiedzi podpartych dokumentacją.-„To nie bicie piany. Debata to słowa, ja czekam na pismo poparte dokumentami” – napisał pod swoim własnym wpisem Michał Cichocki.

REKLAMA

Poniżej możecie Państwo przeczytać pytania, które Cichocki kieruje do burmistrza Obratańskiego:

Pan Krzysztof Obratański

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie

ul. Partyzantów 1

26-200 Końskie

Szanowny Panie Burmistrzu

Sprawując mandat radnego powiatu i realizując swoje obowiązki i prawa z niego wynikające proszę o wyjaśnienie niepokojących mnie kwestii:

W trakcie uroczystości pikniku rodzinnego w Kazanowie, które odbywały w dniu 10.06.2018 dotarły do mnie informacje, że moja obecność na tej uroczystości nie jest mile widziana przez Pana zastępcę wiceburmistrza Krzysztofa Jasińskiego. Nie jest to pierwsza taka sytuacja z którą się spotykam. Sygnalizowałem już Panu osobiście podobne zdarzenie, które miało miejsce w klubie piłki ręcznej KSSPR. Od wielu lat wspieram wszelkie przejawy aktywności społecznej naszych mieszkańców i takie zdarzenia są szczególnie przykre bowiem powinny być realizowane ponad wszelkimi podziałami. Proszę o wyjaśnienie powyższej sprawy i udzielenie odpowiedzi czy wydawał Pan takie polecenia ograniczające moje możliwości wypełniania funkcji radnego oraz możliwości mieszkańców, którzy takie wsparcie mogli otrzymać? Czy jest to inicjatywa Pana zastępcy ?

Proszę o udzielenie informacji o stanie zatrudnienia w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie, Pływalni Miejskiej w Końskich, Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. , Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. , Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. , Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. , Miejsko Gminnym Domu Kultury w Końskich, Bibliotece Publiczna Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego, Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich.

Informację proszę uszeregować w latach począwszy od roku 2014 poprzez lata 2015, 2016, 2017 do chwili obecnej. W informacji proszę uwzględnić wszystkie formy zatrudnienia.

Od wielu miesięcy napływają do mnie niepokojące informacje dotyczące nepotyzmu w sposobie zatrudniania pracowników w gminie i podległych jednostkach oraz spółkach. Proszę o informację, czy w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji zatrudniono zięcia radnego Lucjana Góreckiego, który startował z tego samego komitetu wyborczego co Pan – Samorządni Ziemi Koneckiej? Czy w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie lub innych jednostkach podległych wymienionych wyżej oraz szkołach i przedszkolach pracują osoby związane z Panem rodzinnie lub będące członkami lub osobami startującymi ( z uwzględnieniem osób reprezentujących, pełnomocników wyborczych ) , w wyborach samorządowych z list Samorządni Ziemi Koneckiej.

Jakie samochody zostały zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Końskie w kadencji 2014-2018 ? Jakie podmioty wygrały przetargi i za jakie kwoty ?

Czy korzysta Pan z samochodów służbowych, jakich i w jaki sposób ewidencjonowany jest czas jazdy i kilometry oraz kto jest odpowiedzialny za ewidencjonowanie przebiegu pojazdów ?

Jakie były wyjazdy w ramach wizyt partnerskich z miastami: Šal’a , Mogiliew Podolski, Oroszlany ? Proszę o podanie składu delegacji uczestniczących w wyjazdach oraz wykorzystanych środkach transportu ?

Na jaką kwotę został wyceniony OSiR w Sielpi przed podziałem nieruchomości? Na czyje polecenie dokonano podziału nieruchomości i sprzedaży w częściach? Na jaką kwotę wyceniono te nieruchomości? Za jakie kwoty zostały sprzedane poszczególne nieruchomości?

Proszę o wyjaśnienie jak realizowany jest proces związany z rozbiórką hałdy? Jak realizowane są zapisy umowy dotyczące koordynacji i kontroli? Kto sprawuje kontrolę? Jakie kontrole się odbyły? Czy wydano zalecenia? Proszę o udostępnienie harmonogramu wynikającego z § 16 umowy? Jaki jest stan zaawansowania prac w porównaniu z 36 miesięcznym terminem umownym?

Proszę o informację czy prokuratura, CBA, policja prowadzą lub prowadziły postępowania dotyczące gminy Końskie i jej pracowników ? Czego te postępowania dotyczą ?

Jakie kontrole NIK, RIO, Państwowej Inspekcji Pracy zostały przeprowadzone w kadencji 2014-2018 ? Proszę o udostępnienie wystąpień pokontrolnych.

Proszę o odpowiedź w trybie dostępu do informacji publicznej w oparciu o Ustawę z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Michał Cichocki

Kilkadziesiąt godzin później wpis, który łatwo można skojarzyć z wyborami samorządowymi zamieścił także burmistrz Radoszyc Michał Pękala. Poniżej publikujemy ten post:

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Koneckiego,

Zwracam się do Was jako działaczy samorządowych, społeczników, osób mocno zaangażowanych w realizację misji, jaką jest rozwój całej Konecczyzny. Wierzę, że zaangażowanie i wytrwałość, z jaką mierzycie się na co dzień w realizacji celów nie osobistych, a celów na rzecz społeczeństwa, przyniesie oczekiwane efekty i korzyści. Ufam, iż mimo szeregu trudności i wielu ostrych zakrętów wspólnie osiągniemy sukces.
W związku z licznymi sugestiami mieszkańców, kieruje do Was propozycję współpracy i stworzenia zespołu – Komitetu Powiatu Koneckiego, który dzięki realnym działaniom będzie miał wpływ na wprowadzenie oczekiwanych od dawna zmian.
Realizując szereg kluczowych inwestycji wierzę, że nie tylko nasza Gmina, ale cały powiat będzie się dynamicznie rozwijać, a nowo powstała infrastruktura polepszy warunki bytowe tak, aby mieszkańcom żyło się po prostu lepiej. Powtarzając słowa bardzo mi bliskie – nie obietnicami, a czynami… wspólnie działajmy! Pamiętajmy, że razem możemy znacznie więcej. Do tego działania zachęcam i serdecznie zapraszam do współpracy.
Razem możemy więcej :-)))

Czy to oznacza, że Michał Pękala utworzy własny komitet w wyborach powiatowych, a tym samym oddali się od Sojuszu Lewicy Demokratycznej z którym do tej pory był kojarzony? Póki co burmistrz Radoszyc nie ujawnia szczegółów.

Oba tematy cały czas będziemy dla Was monitorować. A jeśli tylko pojawi się ich ciąg dalszy to informację na pewno znajdziecie w tkn24.pl

REKLAMA

One thought on “Cichocki i Pękala rozpoczynają kampanię wyborczą!?

  1. Pingback: Michał Cichocki kontra Krzysztof Obratański na facebooku | TKN24

REKLAMA