REKLAMA

Cichocki musiał przeprosić Obratańskiego i skorygować podane informacje [wideo]

Krzysztof Obratański pozwał w trybie wyborczym Michała Cichockiego w sprawie zamieszczenia w prasie w czasopiśmie „Moja Gazeta Domowa” oraz w portalu Facebook informacji dotyczących długu gminy. W wyniku procesu zawarta została ugoda w myśl której Michał Cichocki musiał sprostować podane informacje i przeprosić Krzysztofa Obratańskiego. Zamieszczamy oświadczenie Krzysztofa Obratańskiego oraz treść ugody. 

REKLAMA

„Kampanie wyborcze budzą emocje i czasem powodują, że mówimy czy piszemy więcej niż myślimy i mam wrażenie, że doszło do takiej sytuacji. W materiałach wyborczych Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe TKN znalazły się informacje które są nieprawdziwe albo tak zestawione, że mogą sugerować zupełnie inne fakty niż rzeczywiste. Dotyczyły one wielkości zadłużenia gminy Końskie i odpowiedzialności za zadłużenie. W szczególności chodzi mi o wpis p. Michała Cichockiego na Facebooku, w którym zestawieniu poszczególnych lat z przypisanymi wielkościami zadłużenia towarzyszyła ramka, w której już osobowo do mnie i  do pana Cichockiego przypisano odpowiedzialność za kwoty zadłużenia. Absolutnie nieprawdziwe, absolutnie z sufitu. To zostało w nieco innej, zmodyfikowanej formie powtórzone w <<Mojej Gaziecie Domowej>>. Stąd wniosek do sądu o wycofanie tych materiałów, o sprostowanie, o zadośćuczynienie w postaci wpłaty 10 tysięcy złotych na rzecz Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej, które jest myślę niezwykle sympatyczne nam obu i o przeproszenie. Ostatecznie w wyniku rozprawy  zgodziliśmy się na zawarcie umowy, a jak każda ta też jest kompromisem. Zrezygnowałem z żądania zadośćuczynienia w postaci kary finansowej, ale pozostała kwestia sprostowania nieprawdziwych informacji i przeprosin. Sąd ugodą zatwierdził takie rozwiązanie i p. Michał Cichocki ma 24 godziny na zamieszczenie sprostowania na Facebooku, a jeżeli chodzi o gazetę to dotyczy to najbliższego numeru. Mam nadzieję, że to skończy rozważania na temat takich czy innych dywagacji związanych z zadłużeniem. Prawda jest w miarę czytelna. Nie można tak jak KWW Porozumienie Samorządowe dodawać litrów do kilometrów i odwrotnie. Zadłużenie jest miarą zobiektywizowaną wynikającą z ustawy o rachunkowości, o finansach publicznych i przypisane do określonego czasu i określonej odpowiedzialności. Z tego punktu widzenia ten wyrok jakkolwiek nie osądza i nie przesądza winy, nie przynosi kary to jest dla mnie zupełnie satysfakcjonujący, ponieważ nie przeprasza ktoś kto jest bez winy i nie prostuje ktoś kto napisał tylko i wyłącznie prawdę.” – oświadczył przed naszą kamerą Krzysztof Obratański.

Treść Ugody Sądowej zawartej pomiędzy Krzysztofem Obratańskim i Michałem Cichockim: 

REKLAMA

UGODA SĄDOWA

Michał Cichocki kandydat na Burmistrza z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe TKN zobowiązuje się umieścić na Facebook-u i w czasopiśmie „Moja Gazeta Domowa” – w najbliższym numerze ogłoszenia następującej treści:

„W nawiązaniu do treści zamieszczonych na Facebook-u oraz „Mojej Gazecie domowej”, w szczególności do treści na Facebook-u: „Podsumowanie:-M.Cichocki- około 14.500.000 zł długu, rekordowy rok inwestycji, 42.400.000 zł burmistrz, który realnie oddłużał Gminę, K. Obratański – około 48.000.000 burmistrz, ciągłe zadłużanie gminy” podnosząc, że treść podsumowania była wynikiem nieporozumienia. Jednocześnie prostując, iż dług Gminy Końskie na koniec 2010 r. wynosił około 26.640.000 zł, zaś na koniec 2014r. wynosił 58.520.000 zł, na koniec 2017 r. wynosił około 60.000.000 zł. Za powyższe nieporozumienie Michał Cichocki przeprasza Krzysztofa Obratańskiego.”

/Materiał wyborczy KWW Samorządni K. Obratański/

REKLAMA

One thought on “Cichocki musiał przeprosić Obratańskiego i skorygować podane informacje [wideo]

  1. Pingback: Michał Cichocki odpowiada Krzysztofowi Obratańskiemu | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *