REKLAMA

Co zmieni się w sieci szkół powiatowych? [wideo]

Ustawa zmieniająca system edukacji w Polsce powoli jest wdrażana przez samorządy. Szeroko informowaliśmy o tym co w sieci szkół zmieni się w gminie Końskie, teraz nieco  o obecnych szkołach ponadgimnazjalnych.

REKLAMA

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu uchwalona została ustawa o sieci szkół powiatowych. Od nowego roku szkolnego nie będziemy mieć więc szkół ponadgimnazjalnych i zasadniczych szkół zawodowych. W ich miejsce pojawią się szkoły branżowe oraz ponadpodstawowe. O tym czy zmienia się coś poza nazewnictwem opowiedział nam wicestarosta Andrzej Lenart, odpowiedzialny w powiecie między innymi za oświatę.

W rozmowie między innymi o sieci szkół, pomyśle utworzenia w Radoszycach liceum lub szkoły branżowej oraz o tym, czy w szkołach zarządzanych przez powiat znajdzie się miejsce dla nauczycieli z gimnazjów, dla których może zabraknąć godzin.

REKLAMA

tkn24.pl: Panie starosto radni dzisiaj pochylili się w sprawie sieci szkół, co ma się w najbliższym czasie zmienić i czy coś w ogóle?

Andrzej Lenart: Z punktu widzenia polityki oświatowej powiatu i interesów mieszkańców powiatu to dla nas ta zmiana jest zmianą in plus. Po pierwsze powracają licea i technika czteroletnie. Przypomnę, że wcześniejsze przekształcenia były kosztem naszych szkół średnich. Sam proces nowych przekształcenie głównie będzie przebiegał w obrębie nazw… 

Cała rozmowa w materiale wideo. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *