Czarodzieje mistrzem KLF!

Czarodzieje na kolejkę przed końcem zostali mistrzem Koneckiej Ligi Futbolu AD 2018. Stało się tak po zwycięstwie nad Bro Team. Wiadomo też, kto został wicemistrzem rozgrywek. W meczu o drugie właśnie miejsce Alternativ pokonał Galacticos, a że w ostatniej kolejce otrzyma walkower, to wywalczona lokata pozostaje niezagrożona. Do zdobycia zostało trzecie miejsce, o które za tydzień powalczą: Galacticos, Auto Komis i Trans Bruk.

Marcin Gil znakomicie strzegł bramki Czarodziejów

Galacticos – Alternativ 1 : 4 (0 : 1)
Bramki: Galacticos – Antosik; Alternativ – Franczyk 2, Baczewski, Pol
Galacticos, wbrew temu, co sugeruje wynika, nie odstawało od rywala, optyczna przewaga była nawet po stronie tego zespołu, ale w futbolu liczy się to, co w siatce. Goście prowadzenie objęli w pierwszej połowie, po kapitalnej kontrze wykończonej pewnie przez Damiana Baczewskiego. Podwyższenie wyniku nastąpiło na początku drugiej połowy, gdy z trudnej pozycji uderzał Adrian Pol. Chwilę później gospodarze przełamali strzelecką niemoc po efektownym woleju Karola Banasika, ale ostatnie słowa należały do wyrachowanie grającego Alternativ, a konkretnie imponującego w tym sezonie skutecznością Wiktora Franczyka.

Sebastian Milcarz walnie przyczynił się do triumfu Czarodziejów

Auto Komis Daniel Zych – Drużyna z Charyzmą 3 : 0 (walkower)

Thrash Attack – Trans Bruk 0 : 3 (walkower)

Czarodzieje – Bro Team 3 : 1 (2 : 1)

Bramki: Czarodzieje: Milcarz 2, Pera; Bro Team – Turalski

Czarodzieje zwyciężyli i zapewnili sobie mistrzostwo, ale zwycięstwo to nie przyszło łatwo. Bro Team zagrało świetnie zawody, będąc równorzędnym przeciwnikiem. Nie załamała ich dość szybko stracona bramka, na którą odpowiedział kapitalnym strzałem Artur Turalski. Gospodarze jeszcze przed przerwą ponownie objęli prowadzenie, które w drugiej połowie z dużą dozą szczęścia zdołali utrzymać. W tym okresie gry to goście przeważali, ale ich groźne uderzenia znakomicie bronił Marcin Gil. A że niewykorzystane okazje lubią się mścić….Dobrze dysponowany Sebastian Milcarz podwyższył na 3 : 1 i mimo starań gości wynik ten nie uległ już zmianie.