REKLAMA

Czołówka motocrossowa przyjedzie do gminy Końskie! [wideo]

Każdy fan sportu, a w szczególności każdy wielbiciel motoryzacji powinien w weekend wybrać się do miejscowości Przybyszowy w gminie Końskie. W niedzielę odbędą się tam ważne zawody motocrossowe. 

REKLAMA

Konkretnie to będzie to I Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie. Wszystkich nas czeka mnóstwo emocji i wiele wrażeń wizualnych. Motocross to niezwykle atrakcyjny i widowiskowy sport. Zawodnicy ścigają się na szybkich maszynach po profesjonalnie przygotowanych torach. Tym razem będzie to Tor Motocross Lobo Racing w Przybyszowach. 

Nie byłoby tego miejsca i tych zawodów, gdyby nie grupa zapaleńców jazdy na crossach z Konecczyzny z Piotrem Dwojakowskim na czele. To właśnie on jest głównym organizatorem imprezy i założycielem klubu Lobo Racing. W niedzielę od godziny 11.00 na starcie może stanąć nawet 160 zawodników, a wśród nich czołówka motocrossu w Polsce!

REKLAMA

Punktacje z wyścigów zliczane będą do klasyfikacji Mistrzostw Polski, a rywalizacja toczyć będzie się w dziesięciu różnych klasach. Na maszynach zobaczymy więc już nawet ośmiolatków – to najmłodsi dopuszczeni do rywalizacji zawodnicy. Natomiast górnej granicy wiekowej, jak to zazwyczaj w sporcie motorowym bywa po prostu nie ma. Wśród startujących zobaczymy przynajmniej jednego reprezentanta gminy Końskie: Wiktora Płodzika. Nasz motocrossowiec będzie rywalizował wśród najmłodszych.

Na przybyłych gości oprócz sportowego widowiska czekać będzie też strefa cateringowa. Zawody trwać będą od 11 do późnych godzin popołudniowych. Warto przyjechać na tor, który znajduje się pomiędzy Drogą Krajową nr 42 a miejscowością Przybyszowy choćby po to by zobaczyć zawodników, którzy na swoich maszynach odbywają kilkudziesięciometrowe skoki na specjalnie usypanych hopkach.

Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *