REKLAMA

Darmowa komunikacja miejska na Wszystkich Świętych! [wideo]

Podobnie jak w poprzednim roku, tak i teraz w Końskich na czas Święta Zmarłych zorganizowana zostanie darmowa komunikacja publiczna. Autobusy będą kursować już od najbliższej środy. 

REKLAMA

„Gmina Końskie w tym roku ponownie organizuje nieodpłatną komunikację autobusową w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych. Od środy w tym tygodniu, od godziny 10.00 do godziny 17.00 będzie kursował autobus w równych odstępach co godzinę czasu z przystanku początkowego przy ulicy Piłsudskiego przez Warszawską, ulicę Wojska Polskiego, Księdza Granata, Zamkową i Browarną prowadzić będzie na cmentarz. Co godzinę te nieodpłatne kursy będą odbywać się z cmentarza. Pierwszy kurs o godzinie 10.30 i ostatni o 17.30.  Ta komunikacja będzie trwała do 2 listopada.” – informuje Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Początkowy przystanek ulokowano przy ulicy Piłsudskiego naprzeciw Ekonomika. Z komunikacji korzystać może każdy, a pasażerów najprawdopodobniej rozwozić będzie zakupiony przez miasto żółty School Bus. Uwaga: Komunikacja nie będzie funkcjonować w samo Święto Zmarłych, czyli 1 listopada. To ze względu na zmianę organizacji ruchu, która przewidziana jest na ten dzień w okolicach koneckiego cmentarza. Z kolei autobusem będzie można na cmentarz ponownie dojechać w Dzień Zaduszny – 2 listopada.

REKLAMA

REKLAMA