REKLAMA

Defibrylator jest już na komendzie!

Jeżeli w rejonie koneckiej targowicy, skwerku, czy też ulicy Łaziennej dojdzie do wypadku, ktoś zasłabnie, czy też straci przytomność to warto skorzystać z nowego defibrylatora AED, który od niedawna znajduje się na komendzie i jest ogólnodostępny. 

REKLAMA

Marcin Pytlos prezentuje ogólnodostępny defibrylator, który znajduje się na recepcji Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Defibrylator AED to urządzenie, które poinstruuje każdego kto znajdzie się w sytuacji konieczności ratowania ludzkiego życia. – „To działa w bardzo prosty sposób. Jeżeli znajdujemy się w takiej sytuacji, że dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia i mamy takie urządzenie, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny po prostu wtedy musimy go jak najszybciej przynieść do osoby, która pomocy potrzebuje. On jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystkie komendy są głosowo podawane przez to urządzenie i stosujemy się do tych komend, które ono nam mówi. To nie jest nic trudnego.” – tłumaczył nam czym jest defibrylator AED ratownik medyczny Marcin Pytlos.

REKLAMA

Defibrylator znajduje się na Komendzie przy ulicy Łaziennej w Końskich. Pobrać z recepcji może go każdy kto tylko będzie w takiej potrzebie. Urządzenie zostało zakupione przez Starostwo Powiatowe w Końskich ze środków, które powiat wygrał zdobywając nagrodę dotyczącą bezpieczeństwa w województwie świętokrzyskim – „Koziołka”. W tym roku nasz powiat został uznany za trzeci najbezpieczniejszy na całej Kielecczyźnie.

REKLAMA

One thought on “Defibrylator jest już na komendzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *