REKLAMA

Defibrylator jest już na komendzie!

Jeżeli w rejonie koneckiej targowicy, skwerku, czy też ulicy Łaziennej dojdzie do wypadku, ktoś zasłabnie, czy też straci przytomność to warto skorzystać z nowego defibrylatora AED, który od niedawna znajduje się na komendzie i jest ogólnodostępny. 

REKLAMA

Marcin Pytlos prezentuje ogólnodostępny defibrylator, który znajduje się na recepcji Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Defibrylator AED to urządzenie, które poinstruuje każdego kto znajdzie się w sytuacji konieczności ratowania ludzkiego życia. – „To działa w bardzo prosty sposób. Jeżeli znajdujemy się w takiej sytuacji, że dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia i mamy takie urządzenie, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny po prostu wtedy musimy go jak najszybciej przynieść do osoby, która pomocy potrzebuje. On jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystkie komendy są głosowo podawane przez to urządzenie i stosujemy się do tych komend, które ono nam mówi. To nie jest nic trudnego.” – tłumaczył nam czym jest defibrylator AED ratownik medyczny Marcin Pytlos.

REKLAMA

Defibrylator znajduje się na Komendzie przy ulicy Łaziennej w Końskich. Pobrać z recepcji może go każdy kto tylko będzie w takiej potrzebie. Urządzenie zostało zakupione przez Starostwo Powiatowe w Końskich ze środków, które powiat wygrał zdobywając nagrodę dotyczącą bezpieczeństwa w województwie świętokrzyskim – „Koziołka”. W tym roku nasz powiat został uznany za trzeci najbezpieczniejszy na całej Kielecczyźnie.

REKLAMA