Derby powiatu koneckiego w Pucharze Polski. Awans Smykowa i Radiator$ [zdjęcia]

W środę rozegrano spotkania 1 rundy Okręgowego Pucharu Polski. Na boisku walczyły trzy drużyny z powiatu koneckiego. Przeciw sobie w Miedzierzy stanęli gracze Klubu Sportowego Smyków i Tęczy Gowarczów – był to niezwykle wyrównany mecz, który zakończył się dogrywką. Radiator$ wygrali walkowerem z Ekstremalnymi Strawczynek.

Okręgowy Puchar Polski to rozgrywki, które należy wygrać by awansować do fazy ogólnopolskiej. Mimo krętej drogi zwycięzcy ogólnokrajowego Pucharu Polski są uprawnieni do reprezentowania naszego kraju w europejskich pucharach.

Starcie KS Smyków z Tęczą Gowarczów rozpoczęło się w środę w Miedzierzy o godzinie 17:00. Po 37′ minutach spotkania było 3:0 dla przyjezdnych. Bramki zdobyli Bartłomiej Sidor z rzutu karnego, Mateusz Cieślik oraz Marcin Cieśli. Wydawało się, że wszystko jest już jasne, ale w 43′ minucie kontaktowego gola dla smykowskiej ekipy zdobył Michał Mirosławski. Do przerwy było 1:3.

Drugą odsłonę zdominowali gospodarze i po golach Dawida Jurka w 67′ minucie oraz Patryka Podhordeckiego w 89′ mieliśmy remis 3:3. Doszło więc do zażartej walki w dogrywce. Tuż przed jej zakończeniem w euforię miejscowych kibiców wprawił Dominik Cołta, który swoją bramką zapewnił awans KS Smyków.

KS Smyków – Tęcza Gowarczów 4:3 (1:3, 3:3)
Gole: dla KS Smyków: Michał Mirosławski 40, Dawid Jurek 60, Patryk Podhordecki 68, Dominik Cołta 116. Dla Tęczy Gowarczów: Bartłomiej Sidor 9 z rzutu karnego, Mateusz Cieślik 26, Marcin Cieślik 37,
KS Smyków: Michał Paluch, Norbert Czaja, Damian Jurek, Kamil Nowak (Paweł Owczarek), Dawid Kołodziejczyk, Damian Zbróg, Jakub Leśnikowski, Sebastian Adach (Patryk Podhordecki), Dawid Jurek, Michał Mirosławski (Damian Dulewicz), Dominik Kołodziejczyk (Dominik Cołta).
Tęcza Gowarczów: René Hladik (Daniel Krzyważnia), Bartłomiej Sidor (Daniel Zych), Kamil Stępień, Michał Baska (Robert Baran), Paweł Majchrzak, Łukasz Sołtuniak, Hubert Cieślik, Paweł Skowron, Mateusz Cieślik, Marcin Cieślik, Daniel Bakura.

Radiatorsi ze Stąporkowa, którzy są w obecnym sezonie beniaminkiem A Klasy mieli mierzyć się z Ekstremalnymi Strawczynek. Rywal jednak nie dojechał, a zatem drużyna z Miasta Grzejników awansowała walkowerem.