REKLAMA

Dla kogo Konecka Glorietta? Sam zdecyduj! [wideo]

Konecka Glorietta to nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, która przyznawana jest co roku w trakcie Dni Końskich. Można już zgłaszać swoje kandydatury na rok 2017.

REKLAMA

O genezie tego plebiscytu opowiedział nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. –„Ta nagroda narodziła się w roku 2009. Wówczas po raz pierwszy powstał pomysł by najbardziej spektakularne sukcesy naszych przedsiębiorców, artystów, działaczy społecznych nagradzać czymś co byłoby wyróżnikiem. Od dawna takim najbardziej charakterystycznym elementem architektonicznym jest Glorietta – dawny ołtarz ojczyzny z Orłem zdobiącym jej kopułę. Powiązanie tego architektonicznego znaku, ze znaczeniem źródła nazewnictwa Glorietty – Gloria – Sława – Chwała wydawało się być takim oczywistym dobrym skojarzeniem.”

Swoje kandydatury można już zgłaszać na specjalnie przygotowanych do tego formularzach. Mogą to być osoby fizyczne, prawne, organizacje i różne podmioty. Nagrody natomiast przyznawane są w następujących kategoriach: Kultura, Sport, turystyka i rekreacja, Edukacja, Przedsiębiorczość, Dynamiczny i gospodarczy rozwój gminy Końskie, Nagroda Specjalna i Nagroda Honorowa.

REKLAMA

Kiedy kandydatury spłyną do urzędu zwycięzców spośród zgłoszonych wybiera specjalna kapituła powołana zarządzeniem Burmistrza. Jedna specjalna „Konecka Glorietta” została już w tym roku przyznana. Otrzymało ją PSS Społem w trakcie uroczystości z okazji swojego 120-lecia działalności. Laureatów pozostałych kategorii poznamy 25 sierpnia bieżącego roku w trakcie Dni Końskich 2017.

Specjalny formularz zgłoszeniowy i regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Tak wygląda „Konecka Glorietta”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *