REKLAMA

Do Starej Kuźnicy dojedziemy po równej drodze! [wideo, zdjęcia]

Wiele lat na nową nawierzchnię jezdni czekali mieszkańcy miejscowości przez które dojeżdża się od drogi wojewódzkiej biegnącej przez Młynek Nieświński do Starej Kuźnicy. W końcu się doczekali! To zasługa dobrej współpracy powiatu koneckiego z gminą Końskie. 

REKLAMA

Kończą się właśnie prace na dwóch odcinkach ciągu, który doprowadza do Starej Kuźnicy. Oba mają po około kilometrze długości. Mowa o drogach łączących miejscowości Czysta oraz Drutarnia, a także miejscowości Chełb i Stara Kuźnica. Za przeprowadzenie prac odpowiadał w obu przypadkach Zakład Robót Drogowych DUKT. Koszt prac to około 960 tysięcy złotych. Co ważne: pieniądze na ten remont dały w stosunku 50% do 50% gmina Końskie oraz powiat konecki.

Na drogach, które dotychczas były niemalże nieprzejezdne pojawiły się nowe warstwy bitumicznej. W tej chwili wykonywane są pobocza i trakt będzie gotowy do oddania. Prawdopodobnie ta strategiczna dla wielu mieszkańców inwestycja doczeka się oficjalnego otwarcia. Przy tej okazji zapewne opowiemy Państwu więcej o tym odcinku.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *