Dobre wyniki PSP Fałków na zawodach siatkówki w Kielcach [zdjęcia]

W środę w Hali Legionów w Kielcach odbył się finał wojewódzki w mini piłce siatkowej dziewcząt Świętokrzyskie Mini Volley Cup. W turnieju wzięły udział zawodniczki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

Turniej odbył się w ramach projektu ,,Świętokrzyskie Mini Volley Cup”, który finansowany jest przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. W zawodach udział wzięło po 8 zespołów w każdej kategorii, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich. Dziewczęta z Fałkowa najlepiej spisały się w kategorii trójek (rocznik 2005), gdzie zajęły 3 miejsce. Drugi zespół z Fałkowa w tej kategorii zajął 7 lokatę. W singlach (rocznik 2007) Gabriela Sobczyk uplasowała się na 4 pozycji przegrywając 15:9 w meczu o 3 miejsce.

Wyniki Fałkowa I (kat. trójki- rocznik 2005)
Fałków I- Chęciny 2 21:13
Fałków I- SP 25 Kielce 19:21
Fałków I – SP 25/2 Kielce 21:10
Dziewczęta zajmując 2 miejsce w grupie spotkały się w półfinale z SP 34 Kielce, w którym przegrały 19:21. W meczu o 3 lokatę okazały się lepsze od zespołu SP Chęciny 1 wygrywając 15:7.
Klasyfikacja końcowa trójek.
1. SP 25 Kielce
2. SP 34 Kielce
3. PSP Fałków 1 (Magdalena Jurek, Marta Ostrowska, Kinga Karasińska)
4. SP Chęciny 1
.
7. PSP Fałków 2 (Natalia Kacperska, Dominika Pluta, Anna Wrzeszcz)

Wszystkie uczestniczki otrzymały koszulki z logo turnieju, pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki. Za miejsca na podium w każdej kategorii drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Jacek Kowalczyk oraz koordynator projektu Dariusz Daszkiewicz.