REKLAMA

Dom Kultury z Końskich chce być bliżej ludzi! [wideo]

Za mało imprez, zbyt monotematyczny dobór artystów, nic się nie dzieje, nie ma się gdzie realizować – takie głosy docierały do nas w ostatnim czasie na temat koneckiego Domu Kultury. To wszystko ma się zmienić! 

REKLAMA

Nie do końca jest tak, że w popularnym DK-u brakowało inicjatyw, bardzo często były one jednak słabo nagłaśniane, a co za tym idzie nie miały odpowiedniego poparcia społecznego. Teraz wicedyrektor Miejsko Gminnego Domu Kultury zamierza to zmienić, a pierwszym krokiem ma być otwarcie się i wyjście do ludzi. – „Zależy mi na otwarciu Domu Kultury i udostępnieniu jego zasobów. Dzięki temu z jednej strony zrealizujemy nasz statutowy program działań i wydarzeń. Z drugiej zareagujemy na inicjatywy i potrzeby mieszkańców. Od początku będziemy współpracować z różnymi organizacjami.”  – mówi wicedyrektor ośrodka kultury, Dariusz Ogłoza.

W otwieraniu się Domu Kultury na społeczeństwo mają pomóc nowe inicjatywy. Pierwsza z nich i chyba najważniejsza to projekt o roboczym tytule „Otwarty Dom Kultury”. Wicedyrektor Ogłoza deklaruje, że od teraz do jednostki ze swoim pomysłem na imprezę czy wydarzenie przyjść może absolutnie każdy, a jeśli tylko jego plan nie będzie zupełnie abstrakcyjny to otrzyma odpowiednie, profesjonalne wsparcie, a być może i pomoc finansową. – „Otwarty Dom Kultury. To pierwszy program dla mieszkańców, animatorów kultury, różnych grup formalnych i nieformalnych umożliwiający realizację ich pomysłu na działanie kulturalne, społeczno-kulturalne oraz edukacyjne w Domu Kultury. „  – tłumaczy Ogłoza.

REKLAMA

Wicedyrektor postawił sobie za punkt honoru wspieranie inicjatyw oddolnych, wywodzących się od zapaleńców, różnych grup środowiskowych, czy szkół. Kolejną nowością ma być tytuł Przyjaciela Kultury. Chodzi o prestiżowe odznaczanie i nagradzanie wiernych widzów koneckiego Domu Kultury. –  „Tytuł dla mieszkańca Gminy Końskie najaktywniejszego w roku odbiorcy działań, imprez, przedsięwzięć organizowanych przez Dom Kultury. Każde wydarzenie będzie oferowało specjalne karty, a osoba która zbierze największą liczbę kart otrzyma okolicznościową statuetkę i nagrodę.”    – opowiada Dariusz Ogłoza.

Wszystkie projekty mają na celu zaktywizować mieszkańców Końskich i okolic do działania. My również do tego zachęcamy, pokażmy że pod względem kultury to miasto wciąż żyje i ma ochotę się rozwijać! Więcej informacji o nowych projektach pojawi się wkrótce na stronie www.dkkonskie.pl

Scena 2015 5

Przegląd Form Estradowych „Scena 2015” organizowany przed konecki Dom Kultury.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *