Dramatyczne spotkanie i zwycięstwo Neptuna w Pucharze Polski! [wideo, zdjęcia]

W dramatycznych okolicznościach Neptun Końskie wywalczył awans do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Nasi po dogrywce 4:2 pokonali Nidę Pińczów i są już w ćwierćfinale rozgrywek!

Powyżej możecie zobaczyć wideo z najciekawszymi fragmentami tego spotkania.

Warto wspomnieć, że w poprzedniej rundzie Neptun wyeliminował Star Starachowice. Mecz z Nidą w Końskich był niczym wymyślony przez Hitchcocka. Po kwadransie gry podopieczni trenera Waldemara Szpiegi przegrywali 0:2, a obie bramki zdobył Karol Dudzik! Taki też wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej odsłonie na boisku widzieliśmy jednak inny Neptun – zespół waleczny i zdeterminowany. Przez długi czas Herda, Armata i spółka nie potrafili udowodnić swojej wyższości. Dopiero w 73. minucie mocny i niezwykle efektowny sygnał do ataku dał Krzysztof Pach. Piłkarz Neptuna umieścił futbolówkę w bramce rywali efektowną przewrotką! Było więc 1:2, a Neptun nie przestawał atakować. Przyniosło to efekt w 88. minucie kiedy to gola zdobył nasz młody snajper – Piotr Zieliński. Sędzia zarządził zatem dogrywkę.

Pierwsza połowa dogrywki nie przyniosła rozstrzygnięcia, ale w drugiej nasi wbili dwa gole! Oba padły z rzutów karnych, które wykorzystywał Piotr Gardynik. Karne zaś zostały podyktowane po faulach na Piotrze Gardyniku i Piotrze Piwowarze. Ostatecznie zatem Neptun pokonał po dogrywce Nidę 4:2 i awansował do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzy się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Neptun Końskie – Nida Pińczów 4:2
Gole: Dudzik (Nida) – 2; Gardynik – 2, Zieliński, Pach
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Szymoniak, Piwowar, Pilarski (Skoczylas), Zieliński (Kwiecień), Armata, Sroka (Pach), Szymkiewicz, Gardynik. Ławka: Świątek, Mendygrał