REKLAMA

Drugi raz spacerowali z mentorami [zdjęcia]

Tę inicjatywę do powiatu koneckiego przywiozła z Warszawy Katarzyna Sorn – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Chodzi o spacer mentoringowy. Druga edycja tego wydarzenia odbyła się w minioną niedzielę. 

REKLAMA

„To jest inicjatywa ogólnoświatowa pod nazwą Global Mentoring Walk. Tego typu spacery jak ten stąporkowski odbywają się w wielu miejscach naszej planety. W Polsce zapoczątkowano je w Warszawie, stamtąd przeniosłam pomysł na nasz lokalny grunt. W spacerze udział powinien brać mentor – osoba, która jest swego rodzaju specjalistą w danej dziedzinie oraz maksimum dwoje uczestników – tak by mentor mógł poświęcić każdemu ze swoich podopiecznych odpowiednio dużo uwagi.” – tłumaczy Katarzyna Sorn.

REKLAMA

Niedzielny spacer był już drugim i zapewne nie ostatnim, bo inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród mentorów, jak i uczestników. W tej edycji w rolę „nauczycieli” wcielili się między innymi: Dorota Łukomska – burmistrz Stąporkowa, Beata Kij – trenerka sportów walki, Anna Gawior – prawnik, Dominika Stefańczyk – dowódca jednostki strzeleckiej, Marzena Kądziela – dziennikarka, Wojciech Purtak – dziennikarz, Agnieszka Woźniak – nauczycielka, bizenswoman, Elwira Sibiga – muzyk, Bartek Gärtner – muzyk, Wojciech Pasek – regionalista, maratończyk, Marzena Michałowska – Kowalik – bizneswoman, Anna Jóźwik – bizneswoman, Piotr “Kuba” Kubowicz – artysta.

Przed spacerem odbył się też koncert w wykonaniu zespołów, muzyków i wokalistów związanych z Domem Kultury w Stąporkowie.

Zdjęcia (MGOKiS Stąporków):

REKLAMA
REKLAMA