REKLAMA

Duże zatrucie czadem w Fałkowie. Przyczyny są ustalane [zdjęcia]

Na terenie jednego z zakładów pracy w Fałkowie w poniedziałkowy wieczór (04.12.2017) doszło do silnego zatrucia tlenkiem węgla. Cztery osoby zostały zabrane karetkami do szpitala. 

REKLAMA

„Cztery osoby z zakładu pracy zostały zabrane szpitala, a kolejne pięć ewakuowano z drugiej części hali. Strażacy na miejscu stwierdzili obecność tlenku węgla. Pomieszczenia, w których przebywali pracownicy były ogrzewane promiennikami na propan-butan, ale zasilane na to paliwo były także wózki widłowe i to prawdopodobnie one spowodowały zatrucie. W tej chwili specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z Kielc bada przyczyny zdarzenia.” – opowiada nam Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Poszkodowani skarżyli się na mocne zawroty głowy i nudności – to typowe objawy dla zatrucia czadem. Na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia oraz aż sześć zastępów straży pożarnej – trzy jednostki ochotników i dwie zawodowców z Końskich oraz jednostka chemików.

Na miejscu działali:  OSP Ruda Maleniecka, OSP Czermno, OSP Fałków, 2x JRG Końskie , Pluton chemiczny JRG 1 Kielce, 2x ZRM oraz Policja.

Zdjęcia (OSP Czermno):

REKLAMA