Dwa medale na Mistrzostwach Polski MMA dla wojowników z Końskich [zdjęcia]

W minioną niedzielę 19 listopada odbyła się najważniejsza impreza w amatorskim świecie polskiego MMA – Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi Mieszanych Sztuk Walki (ALMMA), które co roku mają miejsce w Sochaczewie.

Od lewej Gerard Bąk, Artur Krawczyk. Medaliści ALMMA

Była to już 5 edycja MP ALMMA, która co roku gromadzi coraz większe rzesze zawodników. W tym roku rywalizowało ok 350 osób. Konecki Klub Sportów Walki BRAWLER KOŃSKIE reprezentowało pięciu zawodników – Artur Krawczyk w kategorii 70 kg OFS i Gerard Bąk w 84 kg w kategorii Full Contact, w grupie dla początkujących – Dawid Sobczyński w kat 70 kg, Piotr Borończyk w kat 84 kg oraz Łukasz Chmielewski w kat 93 kg.

Artur Krawczyk, który w tym roku zdobył 2 miejsce na Pucharze Polski i tym razem potwierdził swoją wysoką formę. Po trzech walkach, które pewnie wygrał na punkty zdobył Mistrzostwo Polski w kat do 70 kg OFS. –„Artur to utalentowany, ale ciągle stosunkowo początkujący zawodnik o niezwykłym zacięciu do treningu i strasznie uparty w dążeniu do celu. Jest bardzo zdyscyplinowany w treningu i wróżę mu dalsze sukcesy. Do tej pory miał sporo przerw i wypadł  z kilku startów przez przeróżne drobne kontuzje i choroby. Teraz jest już jednak dobrze i forma w tym roku była świetna, co zaowocowało rewelacyjnymi wynikami” – informuje trener z „Brawlera” Marcin Kij.

Gerard Bąk to tegoroczny zdobywca 1 miejsca na  Pucharze Polski w 84kg OFS. Bąk pierwszy raz startował w kategorii full contact 84kg i także stoczył trzy walki. Pierwszą wygrywał na punkty, drugą kończąc przed czasem przez poddanie. Gerard przegrał dopiero w finale tym samym zdobywając Vice Mistrzostwo Polski w formule full contact do 84 kg. –„Trzeba zaznaczyć, że Gerard walczył w finale z niezwykle mocnym zawodnikiem, który w swoim dorobku ma już 7 złotych medali i tylko jedną przegraną w amatorskim rekordzie przy 13 wygranych, ma już także starty w pół-zawodowych pojedynkach MMA i jest obecnie na 1 miejscu w kat 84kg FC, a Bąk to dopiero debiutant w tej najmocniejszej formule” – dodaje trener koneckiego zawodnika – Marcin Kij.

Na zawodach walki w barwach naszego klubu w kategorii pierwszy krok dla początkujących stoczyli także: Dawid Sobczyński w kat 70 kg –  pierwszą walkę wygrał, niestety odpadł w następnej. Piotr Borończyk w kat 84kg, dla którego był to całkowity debiut i pierwsze zawody – podobnie jak Dawid, wygrał pierwszą walkę i przegrał drugą. Łukasz Chmielewski w kat 93kg – przegrał pierwszą walkę po dogrywce. –„W przypadku Łukasza myślę, że werdykt był nieco niesprawiedliwy. Chłopaki nie zdobyli medali, ale zebrali cenne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości” – dodaje trener Kij.

Były to  ostatnie zawody w tym roku zawodników MMA z Brawlera. Podsumowując klasyfikację ALMMA klub znalazł  się w pierwszej dwudziestce wśród klubów z całej Polski (na ponad 200 klubów). W tym na 1 miejscu wśród świętokrzyskich klubów MMA. Gerard Bąk jest na 2 miejscu klasyfikacji 84 OFS, a po ostatnich zawodach zadebiutuje w pierwszej piątce formuły full contact. Artur Krawczyk zakończy rok na 1 miejscu klasyfikacji w kat. 70 kg OFS.

One thought on “Dwa medale na Mistrzostwach Polski MMA dla wojowników z Końskich [zdjęcia]

1. jakto pisze:

następnym razem nie wstawiajcie tylu zdjęć bo oczy bolą, a może to były tajne mistrzostwa?