REKLAMA

Dwa obiekty sportowe z Budżetu Obywatelskiego [wideo, zdjęcia]

Kryta trybuna na stadionie Neptuna oraz boisko wielofunkcyjne w Nieświniu powstają w ramach projektów z Budżetu Obywatelskiego Końskich na 2018 rok. 

REKLAMA

Budowa krytej trybuny na Stadionie Miejskim w Końskich przy ulicy Sportowej realizowana była przez firmę Usługi Remontowo-Budowlane „BOCHEN” za łączną kwotę 89 850 złotych. Dokumentacja projektowa przewiduje wykonanie krytej trybuny składającej się z 4 części po 111 siedzisk, natomiast wykonawca w ramach właśnie zrealizowanej umowy wykonał jeden segment posiadający 111 siedzisk. Kolejne mają zostać dobudowane w bliskiej przyszłości. Już wiosenną rundę w IV Lidze piłkarze Neptuna rozpoczną z trybuną po jednej stronie boiska zadaszoną i jednym segmentem nowych krzesełek.

Klub już teraz czyni starania o wybudowanie kolejnego segmentu z zadaszeniem z kolejnego budżetu obywatelskiego. Na ten projekt będzie można głosować już w styczniu.

REKLAMA

Drugie zadanie związane ze sportem realizowane w ramach aktualnego budżetu obywatelskiego to budowa boiska wielofunkcyjnego w Nieświniu. Tam trwają obecnie prace przy wykonaniu podbudowy, a zajmuje się nimi firma z Końskich – Usługi Transportowo-Sprzętowe. Prace przy podbudowie mają zakończyć się w połowie grudnia, a ich koszt to 77 tysięcy złotych. Po nich plac ma być  kompleksowo przygotowany już pod instalacje boiska wielofunkcyjnego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *