REKLAMA

Dwójka naszych otarła się o Parlament! Wyniki kandydatów z powiatu.

Piotr Słoka i Andrzej Szejna mieli reprezentować Konecczyznę w Parlamencie. Na 99 % żaden z nich w najbliższej kadencji nie zasiądzie w sejmowych ławach. Podajemy wyniki pozostałych kandydatów z naszego powiatu. 

REKLAMA

polityki

Dopóki nie znamy oficjalnego podziału mandatów nie możemy mówić o stuprocentowej pewności co do startującego z listy Prawa i Sprawiedliwości Piotra Słoki. Pewnym jest, że znany leśnik zajął 10. miejsce na swojej liście z wynikiem 4575 głosów. Według naszych wciąż nieoficjalnych informacji PiS wprowadzi 9. posłów z naszego województwa, a oznacza to, że Słoka znajdzie się tuż pod kreską. Do dziewiątego Andrzeja Kryja (4779 głosów), nauczyciela z Ostrowca Świętokrzyskiego kandydat z naszego regionu stracił zaledwie 204 głosy! To te 204. osoby najprawdopodobniej zadecydują o tym, że nie zobaczymy konecczanina w Sejmie.

REKLAMA

W kuluarach powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości mówi się o dwóch przyczynach takiego pechowego wyniku Słoki. Pierwsza z nich to fantastyczny w regionie wynik Zbigniewa Ziobro (w powiecie „ugrał” on aż 5371 głosów)   – niektórzy działacze wskazują tutaj jako winowajcę burmistrz Stąporkowa Dorotę Łukomską, która bardzo mocno zaangażowała się w kampanię byłego ministra sprawiedliwości. Innym powodem braku mandatu dla Słoki zdaniem lokalnych polityków było wystartowanie Danuty Leśniewicz z 24. pozycji na liście PiS-u. Mieszkająca w Fałkowie urzędniczka zdobyła 1216 głosów i można przypuszczać, że gdyby nie zdecydowano się na wystawienie jej do wyborczej walki to część elektoratu, który oddał swój głos na radną powiatową poparłby Słokę.

Andrzejowi Szejnie w wejściu do Sejmu przeszkodził słaby wynik partii.

Andrzejowi Szejnie w wejściu do Sejmu przeszkodził słaby wynik partii.

Blisko wejścia do Sejmu był też Andrzej Szejna. Pochodzącemu z Izabelowa prawnikowi, politykowi i ekonomiście zaufało w tych wyborach aż 14 517 osób, co jest szóstym wynikiem spośród wszystkich kandydatów z naszego województwa. Jednak jak wiemy jego Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu wyborczego wyznaczonego dla Koalicyjnych Komitetów Wyborczych.

Spośród naszych lokalnych kandydatów dobre wyniki zanotowali jeszcze: Dorota Duda i Piotr Piec z PSL-u. Michał Cichocki zdobył 1545 głosów, ale to w porównaniu z jego wynikami z poprzednich wyborów słaby rezultat. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich kandydatów z powiatu koneckiego:

Paweł Gryszpiński (.Nowoczesna) – 207 głosów.
Marcin Salagierski (.Nowoczesna) – 107 głosów.
Michał Cichocki (PO) – 1545 głosów.
Elżbieta Popiel (PO) – 293 głosy.
Paweł Szczyrba (Kukiz’15) – 222 głosy.
Małgorzata Jedynak (Kukiz’15) – 323 głosy.
Andrzej Szejna (ZLEW) – 14 517 głosów.
Renata Biegaj (ZLEW) – 246 głosów.
Piotr Słoka (PiS) – 4575 głosów.
Danuta Leśniewicz (PiS) – 1216 głosów.
Dorota Duda (lista PSL-u) – 934 głosy.
Piotr Piec (PSL) – 761 głosów.
Grzegorz Pietrasiak (KORWiN) – 253 głosy.
Robert Deszczyński (Szczęść Boże!) – 39 głosów.
Damian Milczuszek (Szczęść Boże!) – 35 głosów.
Paulina Deszczyńśka (Szczęść Boże!) – 14 głosów.
Andrzej Czarny (Szczęść Boże!) – 35 głosów.
Stanisław Sorbian (Szczęść Boże!) – 29 głosów.
Jacek Pietrzak (JOW Bezpartyjni) – 79 głosów.

 

REKLAMA


Dodaj komentarz