REKLAMA

Dzieci wysłały 350 kartek świątecznych dla żołnierzy na misjach [zdjęcia]

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Gowarczowie włączyła się w akcję „Kartka świąteczna dla żołnierzy na misjach wojskowych”. W ubiegłym roku kartki przekazane zostały żołnierzom V zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie – baza Gamberi.

REKLAMA

Akcję w Gowarczowie zapoczątkowano w ubiegłym roku z inicjatywy ucznia klasy IV C Łukasza Dańki i jego mamy Agnieszki Kaniowskiej. W tym roku koordynację nad przedsięwzięciem objęła wychowawczyni klasy IV C Izabela Szarf. Dodatkowo pomagały jej nauczycielki świetlicy: Grażyna Dębowska i Iwona Gołacka, wychowawczyni klasy IV B Elżbieta Zielińska oraz Angelika Matynia.

REKLAMA

Dzięki zaangażowaniu wyżej wymienionych osób, a także przy wsparciu harcerzy i 7 Gromady Zuchowej powstały wyjątkowe prace, które 6 grudnia zostały oficjalnie przekazane zastępcy komendanta WKU w Kielcach majorowi Mirosławowi Wąchockiemu, który specjalnie na tę okazję odwiedził placówkę w Gowarczowie.

Kartki wykonane przez uczniów klas 0-6 zostaną przesłane żołnierzom służącym poza granicami naszego kraju. W tym roku w akcję zaangażowało się 204 uczniów, którzy wykonali blisko 350 kart. W ramach podziękowania na ręce Izabeli Szarf przekazane zostały drobne upominki, które zostały rozdane 140 uczniom, najbardziej zaangażowanym w akcję przygotowywania kart świątecznych.

Zdjęcia (UG Gowarczów):

REKLAMA
REKLAMA