REKLAMA

Dzień Dziecka w Gowarczowie [zdjęcia]

W tym roku dzieci i młodzież z gminy Gowarczów obchodziły swoje święto już w środę 30 maja. Na placu pod Szkołą Podstawową czekało mnóstwo atrakcji. Imprezę otworzył wójt gminy Stanisław Pacocha składając wszystkim dzieciakom serdeczne życzenia z okazji ich święta. 

REKLAMA

Wójt Pacocha życzył pociechom także wspaniałej zabawy, a także dziękował za organizację tego wyjątkowego dnia: Radzie Rodziców, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, Gminnej Bibliotece oraz Dyrekcji Szkoły. Imprezę poprowadził Elwira Sibiga – dyrektor CKiAL w Gowarczowie.

REKLAMA

Festynową scenę wypełniły prezentacje w ramach I Gminnego Przeglądu Form Artystycznych w tym roku pod nazwą „Młodzi w Niepodległej”. Podczas przeglądu można było podziwiać zarówno inscenizacje teatralne (w wykonaniu Grup Oa, Ob ale również na finał grupy ze Świetlicy Środowiskowej), popisy wokalne (solowe, w duetach, zespołowe i klasowe), układy taneczne oraz prezentacje prac plastycznych. W wykonaniach młodzi artyści odnosili się przede wszystkim do rodzimych twórców i polskich dobrze znanych przebojów i symboliki, ale nie zabrakło też akcentu z okazji Dnia Mamy.

Na placu przed sceną na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Poza korzystaniem z dmuchańców, urządzeń mechanicznych i stoisk dzieci i młodzież namalowały ogromną pocztówkę z pozdrowieniami dla dzieci spoza naszej gminy. Nad powstawaniem pracy czuwała  Małgorzata Gałązka – instruktor plastyczny CKiAL. Bardzo ciekawą formę rozrywki przygotowali też uczniowie pod opieką Teresy Boby. Gimnazjaliści sięgnęli do starych, nieco zapomnianych już zabaw podwórkowych tworząc z nich znakomite konkurencje konkursowe.

Największą radość sprawił jednak finał festynu. Na uczestników czekał bardzo popularny w ostatnich latach Festiwal Kolorów. Pierwszy „wybuch” zakończył Przegląd Form Artystycznych „Młodzi w Niepodległej” kolorami białym i czerwonym. Kolejny buchnął już całą tęczą barw. Radości nie było końca.

Zdjęcia (CKiAL Gowarczów):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA