REKLAMA

Dzień Dziecka w Słupi Koneckiej z rozstrzygnięciem konkursu o lesie [wideo, zdjęcia]

Spektakl z elementami profilaktycznymi oraz mnóstwo atrakcji dla wszystkich dzieci przygotowano na Dzień Dziecka w gminie Słupia Konecka. Współorganizatorami wydarzenia były: gmina Słupia Konecka, gmina Ruda Maleniecka oraz Nadleśnictwo Ruda Maleniecka. 

REKLAMA

To już tradycja, że impreza na Dzień Dziecka jest organizowana właśnie przez te trzy jednostki. Odbywa się ona na zmianę w gminie Ruda Maleniecka oraz w gminie Słupia Konecka –„Tak jak wiecie ten Dzień Dziecka w takiej formule obchodzimy już po raz czwarty w tej chwili lub piąty. Nadleśnictwo organizuje konkurs plastyczny, a biorą w nim udział uczniowie z gminy Ruda Maleniecka, Radoszyce i Słupia Konecka” – mówił do przybyłych na festyn Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia Konecka

Obok wójta Wielgopolana na scenie pojawili się także: nadleśniczy z Rudy Malenieckiej Mateusz Garbacz oraz wicewójt tamtejszej gminy Piotr Piec. Wspólnie wręczyli oni wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Ogień w lesie”. A otrzymali je w poszczególnych kategoriach: Szkoła Podstawowa w Kłucku; Szkoła Podstawowa w Lipie;  Szkoła Podstawowa w Pilczycy; Przedszkole Nowej Generacji w Słupi; Samorządowe Przedszkole w Radoszycach; Publiczne Przedszkole w Rudzie Malenieckiej.

REKLAMA

Oczywiście goście przekazali najmłodszym także najserdeczniejsze życzenia -„Wszelkiej radości, pomyślności, spełnienia wszelkich marzeń tak by taka radość jak dzisiaj towarzyszyła Wam przez całe życie. Życzę Wam wszelkich pomyślności w szkole i życiu osobistym i rodzinnym” – życzył wójt Wielgopolan, a wtórował mu wicewójt Piec –„W swoim imieniu oraz imienia wójta Leszka Kucy składam Wam najserdeczniejsze życzenia – by jak najszybciej były wakacje i jak najdłużej trwały” – mówił Piec.

Cały dzień na placu festynowym w Słupi był niezwykle radosny. Dzieciaki chętnie korzystały z licznych atrakcji takich jak dmuchane zamki, baseny z piłkami, czy paintball. Hitem zaś okazał się ‚Teatr Rodziców’. Przygotowali oni spektakl z elementami profilaktyki bezpiecznego zachowania z myślą o swoich dzieciach.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *