REKLAMA

Egzamin gimnazjalny 2018: trudna chemia i łatwa matematyka [wideo, zdjęcia]

Uczniowie klas gimnazjalnych z powiatu koneckiego w czwartek pisali egzamin z przedmiotów przyrodniczych – chemii, fizyki, geografii i biologii, a także egzamin z matematyki. Jak im poszło? O tym mówią sami w naszym wideo. 

REKLAMA

Po środowych zmaganiach z historią, WOS-em oraz językiem polskim teraz przyszedł czas na nauki ścisłe. W opinii gimnazjalistów ze Stąporkowa, których tym razem odwiedziliśmy z naszą kamerą egzaminy były umiarkowanie łatwe. Wielu z nich problem miało jednak z chemią. Jak im poszło? W wideo oddajemy głos samym uczniom z placówki w Stąporkowie.

REKLAMA

W gminie Stąporków do egzaminu gimnazjalnego w czwartek podeszło 129 uczniów. Dokładnie 101 zdawało test w placówce w Stąporkowie, a 28 w Niekłaniu. W gminie Końskie z naukami ścisłymi dziś mierzyło się 300 gimnazjalistów, w całym powiecie koneckim ponad 700.

W przyszłym roku jednocześnie przeprowadzone będą dwa egzaminy – gimnazjalny oraz ósmoklasisty. Za dwa lata w związku z wygaszeniem tego typu szkół egzaminu gimnazjalnego już nie będzie.

W piątek nasza młodzież będzie zmagać się z nowożytnym językiem obcym – o godzinie 9.00 uczniowie zasiądą do testu na poziomie podstawowym, o 11.00 na poziomie rozszerzonym. Wszystkim oglądającym nas gimnazjalistom życzymy powodzenia!

REKLAMA

2 thoughts on “Egzamin gimnazjalny 2018: trudna chemia i łatwa matematyka [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *