REKLAMA

Egzaminy na prawo jazdy w Końskich? To możliwe! [wideo]

W budżecie na rok 2018 miasta i gminy Końskie znalazły się pieniądze na wybudowanie budynku o charakterze administracyjnym i socjalnym w koneckim kompleksie OSiR między ulicami Południową i Robotniczą. Miałby on być zapleczem dla sportowców, ale i jak się okazuje miejscem, w którym można by zdawać egzaminy na prawo jazdy!

REKLAMA

Gmina Końskie jest już po pierwszych rozmowach z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, a ich wynik jest pozytywny. WORD jest zainteresowany otworzeniem w Końskich swojej filii. Umiejscowiona byłaby ona właśnie na popularnym koneckim osirze! Byłoby to duże ułatwienie dla kursantów z Końskich. – „Można by tutaj mieć zajęcia teoretyczne i tutaj zdawać egzaminy. Nie dojeżdżać do Kielc, czy Piotrkowa lub Radomia. Prawdopodobnie ten ośrodek mógłby również być bardzo silnym magnesem przyciągającym tych którzy mieszkają dziś w granicach województw Łódzkiego i Mazowieckiego, a są z pobliskich gmin czyli z gminy Żarnów, Opoczno, Przysucha, bo oni dzisiaj mają kawałek drogi. To by nam ułatwiło też utrzymanie takiego obiektu, dla którego mielibyśmy współgospodarza na zasadzie wynajmu i płatnika.” – tłumaczył burmistrz Krzysztof Obratański podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

REKLAMA

Sam kompleks OSiR na pewno przejdzie spore zmiany w 2018 roku. Wiadomo, że na budowę budynku oraz stadionu miasto otrzymało dofinansowanie ze środków ministerialnych.  Koszt całego obiektu ma według szacunków wynieść 3 miliony i 650 tysięcy złotych. Gmina Końskie wykłada  ponad 2 miliony 150 tysięcy złotych, a Ministerstwo Sportu dofinansowuje tę inwestycję kwotą 1 miliona i 500 tysięcy złotych.

REKLAMA