REKLAMA

Elwiria Sibiga: Mam wiele pomysłów na CKiAL w Gowarczowie [wideo]

Od początku lipca Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie ma nowego dyrektora. Jest nim Elwira Sibiga, która zastąpiła Adama Kubkę. 

REKLAMA

„Od 1 lipca dyrektorem Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie jest pani Elwira Sibiga. Od tego dnia pełni obowiązki. Pani Elwira została powołana na to stanowisko, bo uważałem, że trzeba wprowadzić trochę świeżości do jednostki. Pani Elwira jest osobą młodą, ma głowę pełną pomysłów i już widać, że te reformy, które wprowadziła są dobrze odbierane, jest mnóstwo zajęć. Teraz trwa akcja wakacyjna i dzieciaki i rodzice są zadowoleni i myślę, że ta współpraca z p. Elwirą będzie nam się układała bardzo dobrze.” – powiedział nam Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

Wokalistka znana z duetu El of B w nowej roli czuje się znakomicie. – „Myślę, że to jest spore wyzwanie dla mnie, ale bardzo podoba mi się tego typu praca. Działam jako animator, prowadzę bezpośrednio zajęcia z dzieciakami, ale i planuję wydarzenia dla całej społeczności gminnej. Mam nadzieję, że się sprawdzę” – powiedziała nam nowa pani dyrektor.

REKLAMA

I chociaż Elwira Sibiga na stanowisku jest dopiero kilkadziesiąt dni to już snuje plany na najbliższe tygodnie i miesiące. – „Takie dalekosiężne jeszcze kiełkują. Wielkie zmiany póki co ciężko wprowadzić, bo lokalowo tutaj przynajmniej w tym roku nic się nie zmieni. Natomiast mam co najmniej trzy działania w planach w okresie po lecie. O tym powiem jak ustalę wszelkie szczegóły. Na pewno chcę wprowadzać nowe rzeczy, od września będziemy prowadzić zapisy na zajęcia w pracowni muzycznej dla dzieci wczesnoszkolnych zajęcia rytmiczno-muzyczne, a dla starszych perkusyjno-muzyczne.”  – tłumaczy nam nowy zarządca CKiAL.

Nowością ma być też turniej sołectw, który pani dyrektor wymyśliła na potrzeby festynu rodzinnego, który to odbędzie się już w Święto Rocha, czyli 15 sierpnia.

REKLAMA