REKLAMA

Ewa Dałkowska czytała w Końskich o Piłsudskim [wideo, zdjęcia]

Aktorka Ewa Dałkowska znana chociażby z głośnego filmu „Smoleńsk” w środę w Końskich w Bibliotece Publicznej czytała fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny o Marszałku Józefie Piłsudskim. 

REKLAMA

Znanej aktorce akompaniował na organach muzyk Janusz Bogacki. Fragmenty wspomnień pochodziły z książki „Ścieżka Obok Drogi”, którą napisała poetka Kazimiera Iłłakowiczówna. Autorka dzieła w latach 1926-1935 była sekretarzem Józefa Piłsudskiego.

Czytanie fragmentów książki o Marszałku w Końskich było częścią ogólnopolskiej akcji. Artyści jeżdżą po bibliotekach i Ośrodkach Kultury by przekazywać wiedzę o tej niezwykle ważnej dla niepodległości naszego kraju postaci. W naszym mieście z możliwości posłuchania fragmentów skorzystało kilkadziesiąt osób. Po spotkaniu wszyscy jego uczestnicy otrzymali audiobooka „Ścieżka obok drogi”, a większość pozyskała także autograf Ewy Dałkowskiej.

REKLAMA

Na zakończenie wiceburmistrz Krzysztof Jasiński oraz dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk wręczyli aktorce piękny bukiet czerwonych róż.

Zdjęcia:

REKLAMA