REKLAMA

Ferie z Domem Kultury. Pierwszy raz w nowym budynku! [wideo]

Każdego roku Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza dzieci na zajęcia zorganizowane w ferie. To nie zmienia się i tym razem. W najbliższych tygodniach odbędą się dwa turnusy pełne atrakcji. Zmianą jest natomiast miejsce prowadzenia zajęć. Pierwszy raz odbędą się one w budynku wygaszanego gimnazjum przy ulicy Partyzantów.

REKLAMA

„Mam nadzieję, że w niedługim czasie Dom Kultury przeniesie się tutaj właśnie, czyli w miejsce wygaszanego Gimnazjum nr 2. W związku z tym postanowiliśmy już w jakimś stopniu przyzwyczajać osoby chcące skorzystać z naszych zajęć, że tu się przenosimy i postanowiliśmy te ferie w 2019 roku tutaj zorganizować. Od poniedziałku 14 stycznia przez dwa tygodnie prowadzimy w dwóch turnusach zajęcia w ramach ferii.” – opowiada Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Zajęcia organizowane będą w dwóch turnusach. I ruszy w poniedziałek 14 stycznia i potrwa do piątku 18 stycznia włącznie. II turnus rozpocznie się w poniedziałek 21 stycznia, a zakończy w piątek 25-go. –„Program mamy bardzo bogaty. Są zajęcia w pracowni ceramicznej, które będą jej inauguracją tutaj. W ferie pracownia ta będzie udostępniana tylko dzieciom, które mają zajęcia, a od 1 lutego będzie dla wszystkich mieszkańców. Będą też zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne. Przewidujemy również dwa wyjazdy do Teatru Kubuś w Kielcach. Przewidujemy też zabawę – bal przebierańców połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Będą też zajęcia związane z rytmiką i bardzo, bardzo dużo innych atrakcji, które pewnie jeszcze wynikną w trakcie ferii.” – opowiada nam Salata.

REKLAMA

O feriach z Domem Kultury i przenoszeniu jednostki opowiadał nam Piotr Salata, dyrektor MGDK Końskie.

Te wszystkie zajęcia odbywać będą się w budynku przy ulicy Partyzantów, w którym dotychczas funkcjonowała szkoła. Natomiast codziennie oprócz poniedziałków w budynku przy ulicy Mieszka I-go 4 odbywać będą się projekcje filmów dla dzieci i młodzieży. Kino Domu Kultury startować będzie o godzinie 16:00.

Na Ferie z Domem Kultury można już zapisywać swoje pociechy. Organizatorzy zapraszają dzieci od lat 7, a ilość miejsce na obu turnusach jest ograniczona –„Są jeszcze wolne miejsca, więc zapraszamy do nas. Ilość miejsc ograniczona: możemy przyjąć około 30 dzieci na jeden turnus” – mówi dyrektor Salata.

Zapisywać dzieci można w sekretariacie Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go 4.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *