REKLAMA

Film naszego Mikołaja Wróbla jedzie do Hollywood!

Świętokrzyski krótkometrażowy film „Credo” został zauważony i zakwalifikowany do wielkiego, amerykańskiego festiwalu filmów tego typu. Mikołaj Wróbel ze Stąporkowa do filmu „Credo” stworzył scenariusz oraz wyreżyserował to dzieło. Autorem zdjęć i producentem był natomiast Mateusz Śliwa. Obaj pojadą do Hollywood by wziąć udział w gali finałowej festiwalu. 

REKLAMA

Mikołaj Wróbel w trakcie pracy nad filmem „Credo”.

„Nie potrafię cieszyć się z takich informacji. To tylko mobilizuje do większego działania. Pokazaliśmy z ekipą, że można robić w Polsce kino w pełni niezależne (bez finansowania od innych podmiotów). Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, ale i pogratulować, bo została wyróżniona nasza ciężka praca.” –  mówi nam młody filmowiec Mikołaj Wróbel.

„Credo” zostało zauważone i zakwalifikowane na 48 ISFF (Independent Short Film Festival) Screening & Awards, organizowany przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów – Directors Guild of America. Spośród wszystkich produkcji nadesłanych na festiwal ze 130 krajów, wybrano tylko 48. W tym zaszczytnym gronie znalazło się nasze „Credo”!

REKLAMA

Młodzi filmowcy w finale festiwalu wezmą udział już 14 lutego. Obaj zamierzają wybrać się do Hollywood i proszą o ściskanie kciuków za „Credo”.

„Credo” opowiada historię Tomka Bukowskiego, taryfiarza, który pracuje na nocnej zmianie. Mężczyzna ma kochającą żonę – Ewelinę. Wiedzie spokojne życie poza… No właśnie. Bukowski posiada również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

WYSTĘPUJĄ:
Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota, Andrzej Cempura.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *