REKLAMA

Fotograficzny debiut Julki Sak w koneckiej bibliotece [wideo, zdjęcia]

Nastoletnia Julia Sak mieszkająca w Gowarczowie w czwartek zadebiutowała na koneckim rynku artystycznym. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowała swoje zdjęcia w Bibliotece Publicznej w Końskich. 

REKLAMA

Wernisaż odbył się w ramach cyklu „Uwaga Debiut”, w którym to Biblioteka Publiczna im. Cezarego Chlebowskiego prezentuje fotografie młodych i zdolnych twórców. – „Bardzo się cieszę, że przybyliście do Biblioteki Publicznej by obejrzeć prace dzisiejszej artystki – Julki Sak. Z pewnością ją znacie. Cieszę się, ze dopisało grono jej przyjaciół, kolegów, nauczycieli i wszystkich, którzy chcieli się zapoznać z tą twórczością. Jest to sala debiutów, my to nazywamy holem, ale w języku angielskim jest takie wyrażenie <<Hall of frame>>, czyli przedsionek sławy. Myślę, że dla Julki to faktycznie będzie taki przedsionek sławy.” – powiedział we wstępie Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.

Julka Sak prezentuje zdjęcia codzienne, jej obiektyw interesuje się rzeczami, na które zazwyczaj nie zwraca się uwagi. Młoda artystka na swoich fotografiach dobrze chwyta dany moment, widzi to czego inni nie widzą.

REKLAMA

Pasją Julki oprócz fotografii jest także harcerstwo, a organizacja wystawy była dla niej także szansą na zdobycie punktów, które pozwolą jej awansować na wyższy stopień w tej organizacji. Sama choć lubi pokazywać swoje prace to raczej odnośnie nich i swojego talentu zachowuje skromność. W czwartek wyłącznie dziękowała licznie przybyłym na jej wystawę. –„Dziękuję, że przyszliście, że jest Was tak dużo i mam nadzieję, że zdjęcia Wam się podobają.” – powiedziała do zgromadzonych licealistka.

Wernisaż Julki Sak w holu Biblioteki Publicznej można oglądać jeszcze przez przynajmniej kilka najbliższych tygodni.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA